• <
gryfia_70lat

Armator kontenerowców Costamare wchodzi w sektor masowców

16.06.2021 09:53 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Armator kontenerowców Costamare wchodzi w sektor masowców

Partnerzy portalu

Armator kontenerowców Costamare wchodzi w sektor masowców - GospodarkaMorska.pl
Fot. marinetraffic.com

Notowany na giełdzie w USA właściciel i czarterujący kontenerowce Costamare Inc. (CMRE) ogłosił nabycie 16 statków do przewozu ładunków masowych, co oznacza wejście tej firmy na nowy sektor.

Statki, które obecnie działają na rynku spot, mają nośność od 33 000 do 85 000 dwt przy średnim wieku 10 lat.

– Z przyjemnością informujemy o nabyciu statku do przewozu suchych ładunków masowych. Zdecydowaliśmy się zainwestować w płynny sektor o mocnych fundamentach, które zapewniają naszym akcjonariuszom większe możliwości zwrotu – powiedział Gregory Zikos, dyrektor finansowy Costamare.

Dwa z nich zostały dostarczone wraz z pozostałymi statkami, które mają zostać dostarczone najpóźniej do stycznia 2022 r. Statki będą zarządzane przez „istniejącą platformę firmy kierowaną i wzbogaconą przez zespół Onassis do przewozu ładunków masowych”, który dołączy do Costamare w Lipiec.

Costamare powiedział, że przejęcia będą początkowo finansowane z gotówki w kasie, a firma jest w trakcie aranżowania zadłużenia banków komercyjnych. „Biorąc pod uwagę charakter działalności masowych suchych, planujemy mieć niską dźwignię finansową, sięgającą 60% wartości aktywów” – powiedziała firma.

W sumie 16 statków, szesnaście statków do przewozu ładunków masowych doda około 932 000 DWT do floty Costamare. Tymczasem flota kontenerowców obejmuje 81 statków o łącznej pojemności około 581 000 TEU

– Z niecierpliwością czekamy na szczegółową aktualizację naszej strategii biznesowej podczas wyników za drugi kwartał – powiedział Costamare.

W dywersyfikacji swojej floty zarówno w sektorze kontenerowym, jak  suchych ładunków masowych, Costamare dołącza do Navios Maritime Partners (NYSE: NMM), która jest właścicielem i operatorem floty 89 statków, w tym statków do przewozu suchych ładunków masowych, a 38 to kontenerowce, które niedawno nabyła w wyniku przejęcia byłego Navios Maritime Containers LPrr


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.