• <
gryfia_70lat

Umowa na projekt przebudowy Długiego i Rybackiego Pobrzeża

ew

18.06.2020 10:16 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Umowa na projekt przebudowy Długiego i Rybackiego Pobrzeża

Partnerzy portalu

Umowa na projekt przebudowy Długiego i Rybackiego Pobrzeża - GospodarkaMorska.pl

Kolejny krok w kierunku modernizacji pobrzeża Motławy. W marcu przyszłego roku powstanie projekt przebudowy Długiego i Rybackiego Pobrzeża. Właśnie podpisano umowę na opracowanie dokumentacji, której koszt wyniesie ponad 407 tys. złotych.

Umowa, którą podpisano dotyczy opracowania projektu modernizacji Długiego i Rybackiego Pobrzeża, na odcinku od Mostu Zielonego do Bramy Straganiarskiej. Dokumentacja powstanie dla dwóch fragmentów. Pierwszy obejmuje odcinek od Mostu Zielonego do Żurawia, z uwzględnieniem rozwiązań w zakresie kładki na Wyspę Spichrzów naprzeciw ul. św. Ducha. Drugi to odcinek od Żurawia do Bramy Straganiarskiej.

Modernizacja nabrzeży będzie polegała na wykonaniu nowej ścianki szczelnej i kolektora odprowadzającego wody opadowe z ul. Św. Ducha. W dokumentacji znajdzie się także projekt nowych murków. Projekt opracuje Zakład Projektowo Wykonawczy HABUD Sp. z o.o. Koszt opracowania wyniesie ponad 407 tys. złotych. Dokumentacja będzie gotowa w marcu 2021 r.

Wspomniany projekt będzie uzupełnieniem koncepcji, która została przygotowana przez spółkę Granaria na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Dokumentacja uwzględnia m.in. wymianę nawierzchni i barierek.

Źródło:
gdansk.pl

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.