• <

TUI sprzedało połowę udziałów w Hapag-Lloyd Cruises armatorowi Royal Caribbean

PMK

09.02.2020 18:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski TUI sprzedało połowę udziałów w Hapag-Lloyd Cruises armatorowi Royal Caribbean

Partnerzy portalu

TUI sprzedało połowę udziałów w Hapag-Lloyd Cruises armatorowi Royal Caribbean - GospodarkaMorska.pl

Niemieckie TUI Group podpisało umowę sprzedaży 50 procentów akcji w linii wycieczkowej Hapag-Lloyd amerykańskiemu armatorowi Royal Caribbean.

7 lutego strony podpisały w Hamburgu umowę o podziale zysków wspólnego przedsięwzięcia. Transakcja, która ma zostać sfinalizowana tego lata, opiewa na kwotę 1,2 miliona euro.

Jak informowano, dawna spółka zależna Grupy TUI zostanie zintegrowana ze wspólnym przedsięwzięciem TUI Cruises, ustanowionym przez TUI i Royal Caribbean w 2008 roku.

- Integracja Hapag-Lloyd Cruises we wspólnym przedsięwzięciu pozwoli TUI uczestniczyć w rozwoju globalnego przemysłu rejsowego przy niskim poziomie nakładów inwestycyjnych - powiedziało TUI w oświadczeniu.

Grupa TUI dodała, że wykorzysta wpływy z transakcji do wzmocnienia bilansu grupy i do przekształcenia jej w organizację cyfrową.

Połączenie TUI Cruises i Hapag-Lloyd Cruises pod parasolem spółki joint venture ma stworzyć wiodącą europejską firmę wycieczkową z flotą 12 statków. TUI Cruises będzie nadal obsługiwać segment niemieckojęzyczny premium, a Hapag-Lloyd Cruises będzie nadal miał wyłączną obecność w segmencie statków luksusowych i ekspedycyjnych.

- Tożsamość statków, obsługa, jakość i wrażenia klientów pozostaną tak samo indywidualne i niepowtarzalne. Zapewni to znaczące korzyści naszej ekspansji i naszym inwestycjom - powiedział Fritz Joussen, dyrektor generalny TUI.

Hapag-Lloyd Cruises zapewnia luksusowe rejsy wycieczkowe na rynkach niemieckojęzycznych. Jego flota składa się obecnie z dwóch luksusowych statków i trzech ekspedycyjnych statków wycieczkowych. Kolejny statek wycieczkowy został zamówiony i zostanie dodany do floty Hapag-Lloyd Cruises w 2021 roku, aby zastąpić MS Bremen. W świetle transakcji możliwe jest, że flota luksusowa i ekspedycyjna wzrośnie w nadchodzących latach.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.