• <
gryfia_70lat

Prom hiszpańskiego armatora po raz pierwszy zatankował LNG

PMK

14.06.2020 18:30 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Prom hiszpańskiego armatora po raz pierwszy zatankował LNG

Partnerzy portalu

Prom hiszpańskiego armatora po raz pierwszy zatankował LNG - GospodarkaMorska.pl

Hiszpańska Balearia poinformowała, że zakończyła pierwszą operację bunkrowania LNG zmodernizowanego promu Bahama Mama w hiszpańskim porcie Algeciras. Operator promu przeprowadził 8 czerwca operację bunkrowania LNG metodą ciężarówka-statek.

Przypomnijmy, że Gibdock na Gibraltarze zaczął modernizować prom Bahama Mama, aby przystosować go do eksploatacji na LNG w zeszłym roku. Prom rozpocznie kursowanie 21 czerwca na trasie między Barceloną a Ibizą w dni robocze, a także w weekendy między Deną, Ibizą i Majorką.

Dwa zbiorniki magazynowe na statkach mają pojemność 140 metrów sześciennych LNG każdy, dzięki czemu jednostki mogą przepłynąć do 750 mil morskich.

Statek dołącza do rosnącej floty statków napędzanych LNG przez Balearię, ponieważ firma żeglugowa stara się ograniczyć emisje spalin. Bahama Mama to piąty prom napędzany LNG we flocie firmy i trzeci statek, który został przystosowany do żeglugi na LNG. Balearia spodziewa się odebrać w lipcu kolejny zmodernizowany prom Sicilia.

Operator promowy zaplanował w tym roku trzy kolejne modernizacje i planuje dysponować flotą jedenastu statków napędzanych LNG do końca 2021 roku.

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.