• <

MSC i Maersk znalazły nowego partnera na szlaku transpacyficznym

PMK

13.02.2020 23:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski MSC i Maersk znalazły nowego partnera na szlaku transpacyficznym

Partnerzy portalu

MSC i Maersk znalazły nowego partnera na szlaku transpacyficznym - GospodarkaMorska.pl

Armatorzy kontenerowi Maersk i Mediterranean Shipping Company (MSC), którzy razem tworzą alians 2M, znaleźli nowego partnera w Korei Południowej, mającego zastąpić Hyundai Merchant Marine (HMM). Od 1 kwietnia rozpocznie się bowiem kooperacja sojuszu z linią SM Line.

Według MSC umowa „zapewni ciągłość usług między Azją a zachodnim wybrzeżem Ameryki Północnej, z lepszym standardem usług dla północno-zachodniego Pacyfiku”.

Nowa umowa z SM Line będzie odrębna od umowy o podziale statków między MSC i Maersk, gdyż usługi członków sojuszu 2M i SM Line będą się wzajemnie uzupełniać. Współpraca obejmie wymianę miejsc na szlakach dla statków wszystkich trzech stron - MSC, Maersk i SM Line - i będzie podlegać zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

- Dzięki nowej umowie będziemy w stanie nadal oferować sześć cotygodniowych usług między Azją a zachodnimi wybrzeżami Stanów Zjednoczonych i Kanady- powiedziało MSC.

MSC dodało, że jego istniejące usługi dla wschodniego wybrzeża USA i Zatoki pozostają niezmienione, a umowa między 2M i ZIM w regionie północno-zachodnim Pacyfiku również pozostaje w pełni skuteczna.

Posunięcie to następuje po rezygnacji HMM z trzyletniej umowy o współpracy z przewoźnikami 2M. Firma dołączy bowiem do sojuszu Ocean Network Express (ONE) od 1 kwietnia tego roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.