• <
gryfia_70lat

MIiR: Trzy polskie projekty dot. portów otrzymają 6,6 mln euro z UE

pc

26.03.2019 11:56 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski MIiR: Trzy polskie projekty dot. portów otrzymają 6,6 mln euro z UE

Partnerzy portalu

MIiR: Trzy polskie projekty dot. portów otrzymają 6,6 mln euro z UE - GospodarkaMorska.pl

6,6 mln euro z tzw. unijnej puli ogólnej otrzymają trzy polskie projekty dotyczące portów w Świnoujściu, Gdańsku i Gdyni - poinformował we wtorek resort inwestycji i rozwoju w komunikacie.

Według komunikatu resortu, po przeprowadzonej ocenie oraz rekomendacji Komisji Europejskiej, zatwierdzonej 25 marca br. przez państwa członkowskie, wsparcie z tzw. puli ogólnej, czyli środków Instrumentu „Łącząc Europę” (z ang. Connecting Europe Facility – CEF), otrzymały 3 polskie projekty.

Pierwszy z nich to zgłoszona przez Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. eliminacja wąskich gardeł "ostatniej mili", polegająca na budowie parkingu rezerwowego w terminalu promowym w Świnoujściu. Drugi projekt to studium wykonalności wraz z dokumentacją techniczną inteligentnego systemu zarządzania ruchem drogowym w Porcie Gdynia zgłoszony przez Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. Trzeci - zgłoszony przez Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. - dotyczy rozbudowy i modernizacji węzłów sieci bazowej w Porcie morskim w zakresie dostępowej infrastruktury drogowo-kolejowej.

Łączna kwota dofinansowania CEF uzyskanego przez te projekty to 6,6 mln euro.

Jak poinformował resort inwestycji i rozwoju, o 450 mln euro z tzw. puli ogólnej, z której mogą korzystać wszystkie kraje członkowskie UE, walczyło 148 projektów. Do oceny Komisji Europejskiej przekazanych zostało dziewięć wniosków aplikacyjnych przez beneficjentów z Polski. Pięć z nich to przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym, a cztery wnioski dotyczyły projektów studyjnych. Ostatecznie wsparcie otrzyma 67 inwestycji, w tym trzy z Polski.

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.