• <
port_rezerwa_mega_1100_200

Nowy terminal w Porcie Darłowo otwarty! - relacja z pierwszego w sezonie rejsu do Nexo

30.04.2015 13:10 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nowy terminal w Porcie Darłowo otwarty! - relacja z pierwszego w sezonie rejsu do Nexo
Nowy terminal w Porcie Darłowo otwarty! - relacja z pierwszego w sezonie rejsu do Nexo - GospodarkaMorska.pl

W dniu 27.04.2014r. w darłowskim porcie odbyła się uroczystość otwarcia terminala pasażerskiego wraz z całorocznym Biurem Obsługi Turystycznej w Darłówku.

Inwestycja została zrealizowana w ramach założeń projektu Interface Plus. Jej beneficjentem jest Miasto Darłowo. Jednocześnie zainaugurowano sezon bezpośrednich międzynarodowych połączeń Darłowa z duńską wyspą Bornholm.

W dniu 28 kwietnia odbył się pierwszy w tym sezonie rejs z Darłowa do Nexo na pokładzie katamaranu „JANTAR” Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej wioząc około 250 pasażerów zainteresowanych poznaniem walorów "Majorki Północy".

W Nexo na przybyłych turystów, dziennikarzy i ludzi biznesu czekały autokary z polskimi przewodnikami, które obwiozły ich po urokliwych zakątkach Bornholmu pełnego atrakcji. Poznano klify, porty rybackie i jachtowe mariny. Bornholm oferuje czyste środowisko naturalne, znakomitą infrastrukturę turystyczną oraz urozmaicone formy odpoczynku i rozrywki. Bornholm i jego ponad 200 km ścieżek rowerowych jest rajem dla rowerzystów. Żeglarstwo, wędkowanie i rejsy do pobliskich wysepek Christianso lub do Szwecji cieszą się wielkim powodzeniem turystów. Kąpiele słoneczne i morskie możliwe są na wielu mniejszych i większych plażach i kąpieliskach, z których największą i najlepszą jest ciąg piaszczystej plaży od Balka do Duodde, uważanej za najlepszą plażę nad Bałtykiem. Znajdujący się tam piasek jest tak drobny, że w dawnych czasach używano go w zegarach-klepsydrach, a samo wejście do wody jest bardzo łagodne i przyjazne dzieciom. Wielką atrakcją dla dzieci większych i tych bardziej dorosłych jest olbrzymi park zabaw i wypoczynku Joboland z dużym aquaparkiem, restauracją i koncertami muzycznymi. Cieszy się on zrozumiałą popularnością. Przez całe lato na Bornholmie odbywają się również koncerty muzyki poważnej, jazzowej i rockowej oraz festyny i pchle targi. Do odwiedzin zapraszają też liczne bornholmskie muzea, galerie, dwunastowieczne kościoły rotundowe warsztaty mieszkających na wyspie wielu artystów i twórców rzemiosła artystycznego oraz nowo otwarty kompleks Natur Bornholm, prezentujący historię i bogactwo przyrody Bornholmu. W czasie zwiedzania „Perły Bałtyku" towarzyszyła podróżnym znakomita słoneczna pogoda. Zadowoleni i pełni wrażeń uczestnicy rejsu cało i zdrowo wrócili do Darłowa tym samym katamaranem Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej. Następne rejsy z Darłowa już wkrótce.

***

Głównym celem projektu INTERFACE jest rozwijanie transgranicznego ruchu turystycznego pasażerów niezmotoryzowanych jako wygodną, tanią i przyjazną środowisku alternatywę podróżowania w Obszarze Południowego Bałtyku. Atrakcyjne połączenia transportowe, które są łatwo dostępne dla każdego są głównym warunkiem wstępnym dla bardziej bezpośrednich kontaktów międzyludzkich i lepszej integracji regionalnej. Liderem projektu jest Przedsiębiorstwo Transportu Publicznego Warnow z hanzeatyckiego miasta (Rostock) w Niemczech. Partnerami projektu są: Port Rostock, Miasto Guldborgund w Danii; Port Nexo w Danii; Miasta Ustka i Darłowo oraz Przedsiębiorstwo Transportowe - Movia Traffic Cooperation - w Danii.

Bollore Logistics
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
port_gdynia_port_zewnętrzny_390x100_jpg_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 39625,00 $ tona 0,13% 19 paź
 Cynk 3706,00 $ tona -2,83% 19 paź
 Aluminium 3175,00 $ tona -0,13% 19 paź
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.