• <
BOTA_2023

Janusz Jarosiński pozostanie prezesem Portu Gdynia

PMK

05.05.2016 09:43 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Janusz Jarosiński pozostanie prezesem Portu Gdynia

Partnerzy portalu

Janusz Jarosiński pozostanie prezesem Portu Gdynia - GospodarkaMorska.pl

Rada Nadzorcza Zarządu Morskiego Portu Gdynia postanowiła nie odwoływać Janusza Jarosińskiego z funkcji prezesa gdyńskiego portu. Zmiany nastąpią za to na stanowisku wiceprezesa ds. Infrastruktury i Zarządzania Majątkiem i wiceprezesa ds.  Finansów i Zarządzania Finansami, gdzie odwołano kolejno Walerego Tankiewicza i Krystynę Szambelańczyk.

Janusz Jarosiński z gdyńskim portem związany jest od początku swojej pracy zawodowej. Zaczynał przed kilkudziesięcioma laty jako magazynier i przeszedł niemal wszystkie szczeble kariery. Ma opinię świetnego menedżera. Spółka pod jego rządami w dwóch ostatnich latach zanotowała rekordowe w historii portu wyniki przeładunkowe. Funkcję prezesa w porcie sprawuje od 30 listopada 1999 roku.

- W Gdyni wielkim szczęściem i powodem do zazdrości mojej jest to, że stałym graczem, bez względu na zmieniające się rządy, jest Janusz Jarosiński. Był on wprawdzie za czasów rządu PIS co chwilę odwoływany, (...) niemniej w efekcie był on uszanowany i mam nadzieję, że teraz też tak będzie – mówił w  rozmowie z naszym portalem na początku roku Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska oraz przewodniczący rady nadzorczej w Zarządzie Morskiego Portu Gdańsk.

Stanowiska stracili za to zastępcy prezesa. Walery Tankiewicz z portem związany jest od 16 lat, a członkiem zarządu został w 2000 roku. Z kolei Krystyna Szambelańczyk w gdyńskim porcie pracuje od 34 lat. Swoją karierę zaczęła od referenta i przeszła przez wszystkie szczeble aż w 2000 roku została wybrana do zarządu. Wiceprezesem wybrano ją w 2008 roku.

W poprzednim miesiącu zmieniony został skład osobowy Rady Nadzorczej ZMPG. W RN VII kadencji zmienili się przedstawiciele Skarbu Państwa, gminę reprezentują te same osoby.

W dziewięcioosobowej Radzie, Skarb Państwa ma pięciu przedstawicieli a gmina Gdynia- czterech. Skarb Państwa ma 99,48 proc. akcji w kapitale zakładowym spółki, gmina Gdynia - 0,04 proc. a akcjonariusze imienni - 0,47 proc.

Jednocześnie już niedługo poznamy nowego prezesa i wiceprezesa portu w Gdańsku. Do 2 maja trwał konkurs na te stanowiska. W przyszłym tygodniu odbędą się rozmowy z kandydatami, których jest łącznie ośmiu. Pod koniec maja powinniśmy poznać nowych członków zarządu.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.