• <
konferencj_platforma_lng_2023

Gdański WUŻ ma nowy holownik

pc

05.09.2018 00:24 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Gdański WUŻ ma nowy holownik - GospodarkaMorska.pl

„WUŻ” Port and Maritime Service ma nowy holownik. Atlas przypłynął do Gdańska we wtorek. Uroczyste podniesienie bandery planowane jest 11 września.

Atlas został zbudowany według opracowanego przez Grupę Damen projektu ASD 2411. Holowniki tego typu mają 24,47 m długości, 11,13 m szerokości oraz ponad 60 T uciągu na palu. Jednostki wyposażone są w 2 16-cylindrowe silniki Caterpillar 3516C. Ich maksymalna prędkość to 13 w.

Atlas powstał w Wietnamie w należącej do Grupy Damen stoczni Song Thu Corporation. Zamówiła go holenderska Damen Shipyards Gorinchem, która obecnie odpowiadała m.in. za wykończenie i próby morskie jednostki.

To już kolejny holownik, który trafił do floty „WUŻ” Port and Maritime Service w Gdańsku. W listopadzie 2016 r. podniesiono banderę na Herkulesie o uciągu na palu ponad 80 T.

Firma „WUŻ” Port and Maritime Services Ltd powstała 24 czerwca 1991r. i jako prywatna spółka pracownicza wywodzi się z przekształcenia Wydziału Usług Żeglugowych Morskiego Portu Gdańsk. Świadczy usługi portowo-morskie zarówno dla polskich, jak i zagranicznych kontrahentów.

Do podstawowej działalności „WUŻ” Port and Maritime Services zalicza się holowania portowe, cumowanie oraz holowania morskie, których rocznie wykonywanych jest kilkadziesiąt. Dysponując flotą 14 holowników i zatrudniając ponad 200 osób, jest największą i zarazem ostatnią polską firmą holowniczą w Polsce.

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.