• <
HARTWIG SZCZECIN

Francuski oddział FM LOGISTIC dołącza do europejskiego programu „ALLIANCE FOR YOUth”

08.07.2016 08:40 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Francuski oddział FM LOGISTIC dołącza do europejskiego programu „ALLIANCE FOR YOUth”
Francuski oddział FM LOGISTIC dołącza do europejskiego programu „ALLIANCE FOR YOUth” - GospodarkaMorska.pl

Nestlé, światowy lider w sektorze FMCG oraz kilka innych międzynarodowych korporacji, m.in. Adecco, Axa, Ernst & Young, Facebook, Publicis, postanowiło w 2013 roku zainicjować program ALLIANCE FOR YOUth, którego celem jest zmniejszenie bezrobocia wśród ludzi młodych w Europie poprzez utworzenie do roku 2018 ponad 100 tys. miejsc pracy. Firma FM Logistic, która aktywnie działa na rzecz integracji zawodowej młodych, postanowiła podjąć to wyzwanie wspólnie z Nestlé. Po włoskiej i rumuńskiej, do inicjatywy europejskiej dołącza francuska filia grupy.

Alliance for Youth: wspólne i indywidualne działania na rzecz zwiększenia zatrudnienia ludzi młodych.

Aż 23% młodych Europejczyków uważa bezrobocie za główne wyzwanie, jakiemu społeczeństwo będzie musiało stawić czoła w ciągu najbliższych dziesięciu lat (Źródło: sondaż Nielsena przeprowadzony na zlecenie Alliance for Youth). W tej sytuacji blisko 200 przedsiębiorstw – partnerów programu, podobnie jak Nestlé i FM Logistic – podjęło już działania zmierzające do zwiększenia zatrudnienia wśród ludzi młodych i tworzenia miejsc pracy, skoncentrowane na trzech głównych celach, jakimi są: zmniejszenie poziomu bezrobocia wśród tej grupy wiekowej, wspieranie ponownej integracji zawodowej grup w szczególnie trudnej sytuacji i rozwój praktyk zawodowych.

Firma FM Logistic France przystąpiła do Alliance for YOUth w styczniu 2016 r. Poza wspólnymi działaniami (zebrania, warsztaty, itd.) prowadzonymi przez partnerów programu, firma ze swojej strony zaangażowała się w realizację trzech ambitnych celów polegających na zwiększeniu:
•    liczby uczących się zawodu w stosunku do ogółu zatrudnionych, niezależnie od posiadanego przez nich dyplomu, od absolwentów szkół zawodowych do absolwentów studiów magisterskich;
•    liczby zatrudnianych osób poniżej 26. roku życia, dzięki umowom „międzypokoleniowym”, których celem jest trwała integracja ludzi młodych na rynku pracy;
•    odsetka umów o pracę na czas nieokreślony zawieranych z osobami pracującymi dotychczas w firmie na podstawie umów o staż.

Działania te dotyczą następujących stanowisk: operator wózka widłowego, szef ekipy, kierownik ds. eksploatacji, inżynier procesu, kierownik projektu, inżynier itd.

Ponadto FM Logistic France zatrudnia co roku blisko 200 stażystów, zawiera około 100 umów stażowych i daje szansę wielu młodym ludziom, zwłaszcza dzięki programowi Young graduate, zwanym „Inkubatorem”.

Grupa FM Logistic zaangażowała się także w mecenat kompetencyjny, oddelegowując nieodpłatnie swoich pracowników, aby dzielili się swoimi kompetencjami z młodymi w czasie pracy.
Niektóre struktury wychodzą naprzeciw potrzebom najmłodszych i najmniej doświadczonych, organizując specjalne dni „przygotowania do rynku pracy” (redagowanie CV, pisanie listów motywacyjnych, przygotowanie do rozmów o pracę) czy spotkania pozwalające poznać zawody z branży logistyki. Grupa FM uczestniczyła również w forum „Młodzież Przyszłości” we wrześniu 2015 r.

Włochy i Rumunia - pionierzy FM Logistic w ramach Alliance for YOUth

Włoska filia FM Logistic dołączyła do programu razem z Nestlé już we wrześniu 2014 r. W ciągu 18 miesięcy sieć złożona z włoskiej filii FM Logistic i 14 firm partnerskich stworzyła ofertę 3 754 miejsc szkoleniowych i miejsc pracy, mimo że najbardziej optymistyczne prognozy przewidywały 1 080 takich miejsc! Samo FM Logistic we Włoszech przyjęło 16 stażystów, z których połowa została zatrudniona po upływie stażu oraz zawarła umowy o pracę na czas nieokreślony z 24 młodymi osobami.
W dniu 15 listopada 2016 r. przedstawiciele sieci wezmą udział w spotkaniu w Parlamencie Europejskim w Brukseli z udziałem praktykantów, członków rządów, stowarzyszeń i decydentów.  Celem tego spotkania jest wzmocnienie współpracy między wszystkimi stronami i promocja przyuczania do zawodu w firmach.
Rumuński oddział FM Logistic, który również przystąpił do Alliance for Youth w 2014 r., bardzo mocno zaangażował się w ten program. W 2015 r. filia przyjęła 90 pracowników, zatrudniła na umowy czasowe 158 osób, z których żadna nie przekroczyła 30. roku życia, a także przyjęła ponad 40 stażystów w wieku poniżej 24 lat. Działania te zostaną zintensyfikowane w 2016 r. poprzez Self Discovery Journey – współpracę partnerską ze szkołami, cykl dni otwartych, warsztaty przygotowujące do rynku pracy, tworzenie inkubatora talentów, etc.


FM Logistic
Utworzona w 1967 roku spółka FM Logistic stała się jedną z wiodących firm międzynarodowych w sektorze usług magazynowych, przewozowych i pakowania. Grupa, która pozostała niezależną, rodzinną firmą, cieszy się opinią uznanego eksperta na rynku FMCG, dystrybucji, produktów kosmetycznych, przemysłu i obsługi służby zdrowia.
Działa w Azji, Europie Wschodniej, Środkowej i Zachodniej oraz Ameryce Łacińskiej. Zatrudnia ponad 20 tys. osób., a jej obroty wynoszą ponad miliard euro.
Poza ekspansją na rynkach zagranicznych rozwój FM Logistic opiera się na polityce wdrażania innowacyjnych rozwiązań, przyjaznych dla środowiska. Grupa jest pionierem w zakresie poolingu (obsługi transportu i logistyki z wykorzystaniem wspólnych zasobów). Zdobyła również wiele branżowych nagród za swoje osiągnięcia w tej dziedzinie.
Głęboko przekonana o konieczności ekologicznego i odpowiedzialnego podejścia, FM Logistic bierze udział w programie Green Freight Europe. Celem tej inicjatywy jest zmniejszenie oddziaływania przewozów towarów na środowisko w Europie.
W 2015 roku grupa wprowadziła do swojej oferty CityLogin - ekologiczne rozwiązanie stanowiące odpowiedź na potrzeby logistyczne dostaw na tzw. ostatnim kilometrze w dużych miastach europejskich

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40187,00 $ tona 1,80% 3 gru
 Cynk 3323,00 $ tona 0,91% 3 gru
 Aluminium 2647,00 $ tona -0,26% 3 gru
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.