• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

„Dar Młodzieży” płynie w świat z nową echosondą i Internetem satelitarnym od Alphatron Marine Poland

pc

21.05.2018 00:23 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski „Dar Młodzieży” płynie w świat z nową echosondą i Internetem satelitarnym od Alphatron Marine Poland

Partnerzy portalu

„Dar Młodzieży” płynie w świat z nową echosondą i Internetem satelitarnym od Alphatron Marine Poland - GospodarkaMorska.pl

Podczas remontu dokowego, „Dar Młodzieży” został wyposażony przez Alphatron Marine Poland w nową echosondę nawigacyjną, a w ostatnim czasie na fregacie uruchomiono łączność satelitarną (VSAT) o zasięgu globalnym.

Podczas ostatnich remontów statek flagowy Akademii Morskiej w Gdyni został starannie przygotowany do wielkiego wyzwania, jakim jest niemal roczny Rejs Niepodległości. Jednym z elementów podlegających wymianie była echosonda nawigacyjna. Zdecydowano się na wybór oferty firmy Alphatron Marine Poland, która zaproponowała dwuczęstotliwościową echosondę JFE-680 japońskiego producenta JRC. Jest to zaawansowany produkt, prezentujący dane dot. głębokości i kondycję dna morskiego z zaskakującą skutecznością. 

Urządzenie jest łatwe w obsłudze, ma wiele trybów wyświetlania danych w kolorze, wbudowaną drukarkę jak również pamięć wewnętrzną, umożliwiającą sprawdzenie wyników pomiarów do 24 godzin wstecz.

Oprócz jednostki centralnej z wyświetlaczem (zamontowanej na mostku nawigacyjnym), zainstalowano także dwa nowe przetworniki (50 i 200kHz) w kadłubie fregaty. Prace były nadzorowane przez Polski Rejestr Statków.

Rejs dookoła świata w obecnych realiach nie może odbyć się bez sprawnej komunikacji z lądem. Armator zainwestował więc w rozbudowę systemu łączności satelitarnej oraz infrastruktury sieciowej na statku.

Na usługi dostępu do Internetu satelitarnego w technologii VSAT o zasięgu światowym rozpisano przetarg, który wyłonił firmę Alphatron Marine Poland jako wykonawcę. Alphatron ma już doświadczenie w tym zakresie, bo dostarczał usługi VSAT dla „Daru Młodzieży” nieprzerwanie przez 5 ostatnich lat. Oprócz korzystania z dobrodziejstw Internetu, załoga będzie miała także możliwość wykonywania połączeń telefonicznych w technologii VoIP. Jest też zapewnione wsparcie techniczne 24/7 we wszystkich strefach czasowych, w których znajdzie się fregata i będzie realizowane na najwyższym możliwym poziomie.

 

Alphatron Marine Poland od dawna współpracuje z uczelniami o profilu morskim, oferując nowoczesne i sprawdzone rozwiązania w dziedzinie nawigacji i komunikacji, które będą służyć kształceniu wielu roczników studentów. Firma ma swoich specjalistów oraz magazyny w Szczecinie i w Gdyni, co pozwala na szybkie reagowanie na potrzeby działów armatorskich.  Pracownicy z pasją dzielą się swym doświadczeniem zdobytym przez lata oraz oferują dostęp do najnowocześniejszych technologii w zakresie elektroniki morskiej.

 

Przydatne informacje:
•    Prezentacja echosondy JFE-680
•    Parametry techniczne echosondy JFE-680
•    Strona Rejsu Niepodległości na Facebook’u
•    Rejs Niepodległości na stronie Akademi Morskiej w Gdyni

 

Kontakt w sprawach handlowych i technicznych:
Alphatron Marine Poland Sp. z o.o.
Szczecin, ul. Białowieska 6b
Tel.: +  48 91 43 10 450
E-mail: sales@alphatronpoland.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.