• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Dachser na spoga+gafa świętował 20 lat w DIY

pc

07.09.2018 10:13 Źródło: własne

Partnerzy portalu

Dachser na spoga+gafa świętował 20 lat w DIY - GospodarkaMorska.pl

Dachser, globalny operator logistyczny, wziął udział w międzynarodowych targach spoga+gafa 2018 - jednej z największych imprez w branży ogrodniczej, która odbyła się w Kolonii w Niemczech. Wydarzenie zgromadziło około 2 tysięcy wystawców z całego świata, w tym swoje stoiska miało blisko 50 polskich firm. Podczas targów Dachser przedstawił swoje usługi logistyczne dla segmentu DIY, a motto eventu „Come and grow” doskonale wpisało się w działalność operatora w ramach rozwiązania DIY-Logistics, obchodzącego w tym roku 20-lecie.

Targi spoga+gafa to miejsce spotkań najważniejszych przedstawicieli branży ogrodniczej oraz DIY. Impreza co roku przyciąga ok. 40 tys. odwiedzających z najróżniejszych krajów. Wśród obecnych na edycji 2018 byli też goście z Polski – oprócz dużej liczby zwiedzających oraz kilkudziesięciu wystawców z naszego kraju, pojawili się także m.in. przedstawiciele rodzimych oddziałów z międzynarodowych firm, co łącznie przełożyło się na silną reprezentację polskiej branży DIY na spoga+gafa 2018. Na evencie nie mogło zabraknąć również firmy Dachser, dla której tym razem była to szczególna okazja do świętowania 20-lecia wprowadzenia rozwiązań dedykowanych branży DIY. Dachser Polska na spoga+gafa reprezentował Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY-Logistics. Na specjalnie przygotowanym stanowisku zespół Dachser DIY-Logistics zaprezentował swoją ofertę, a także przedstawił w jaki sposób autorskie, ściśle zintegrowane systemy zarządzania transportem i magazynem umożliwiają niezakłócony przepływ danych i towarów w ramach rozwiązania Dachser DIY-Logistics Pipeline.

- Rynek DIY nieustannie rośnie, a wraz ze wzrostem, zwiększają się także potrzeby klientów. Dachser stale podąża za tymi zmianami, oferując klientom profesjonalną obsługę nie tylko w zakresie transportu i magazynowania, ale również usług dodanych. Dzięki innowacyjnym systemom IT, a także doskonałej znajomości specyfiki branży, możemy sprostać wysokim wymaganiom sieci DIY, a w rezultacie rosnąć wraz z nią – mówi Juliusz Pakuński. 

Obszar biznesowy DIY-Logistics Dachser wprowadził jeszcze w 1998 roku z myślą o wyspecjalizowanych usługach dla branży budowlanej, DIY oraz ogrodniczej. Już od dwudziestu lat Dachser rozwija się wraz z sektorem budowlano-remontowym, dostarczając rocznie około 4,6 mln przesyłek do sieci marketów typu dom i ogród na terenie całej Europy. Operator co roku spotyka się z przedstawicielami sektora DIY na spotkaniach branżowych takich jak spoga +gafa. Już dziś wiadomo, że Dachser będzie uczestniczył także w przyszłorocznej edycji imprezy, która odbędzie się w dniach 1-3 października 2019 r.

Dachser, firma rodzinna z siedzibą w Kempten w Niemczech, oferuje logistykę transportu, magazynowania oraz spersonalizowanych usług w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics (ten drugi obszar podzielony jest na dwa segmenty: Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics). Oferty firmy dopełniają kompleksowe usługi    w zakresie logistyki kontraktowej oraz rozwiązania branżowe. Niezawodna sieć transportowa – zarówno w Europie, jak i na pozostałych kontynentach – w połączeniu z całkowicie zintegrowanymi systemami IT zapewniają dostęp do inteligentnych rozwiązań logistycznych na całym świecie.

Dzięki blisko 29,1 tys. pracownikom w 396 lokalizacjach na całym świecie, Dachser w 2017 roku osiągnął przychody w wysokości 6,12 miliarda euro. Tego samego roku dostawca usług logistycznych obsłużył w sumie 81,7 miliona przesyłek o łącznej masie wynoszącej 39,8 miliona ton. Operator posiada swoje struktury krajowe w 44 państwach.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.