• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Port Gdynia: konsultacje rynkowe w sprawie terminalu promowego

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port Gdynia: konsultacje rynkowe w sprawie terminalu promowego

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Zarząd Morskiego Portu Gdynia ogłosił konsultacje rynkowe przed planowanym przetargiem na drugiego operatora promowego, który miałby prowadzić operacje z Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia.

W środę 28 lutego Zarząd Morskiego Portu Gdynia ogłosił konsultacje rynkowe dla przewoźników promowych. Jak czytamy, są one związane z planowanym „Postępowaniem na korzystanie z Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia zlokalizowanego przy Nabrzeżu Polskim”. Podczas konsultacji port planuje omówić kwestie techniczne i organizacyjne na potrzeby przetargu, który ma wyłonić drugiego – poza Stena Line – operatora, który mógłby korzystać z terminalu.

Przewoźnicy promowi mogą zgłaszać się do udziału w konsultacjach do 12 marca do godziny 14:00 poprzez maila przetarg.terminal.promowy@port.gdynia.pl. Same konsultacje odbywaćsię będą w formie spotkań z reprezentantami poszczególnych przewoźników między 18 i 22 marca.

W listopadzie Zarząd Morskiego Portu Gdynia unieważnił poprzednie postępowanie na drugiego operatora w Publicznym Terminalu Promowym, które wygrało Polferries. Przewoźnik nie zdecydował się jednak na uruchomienie połączenia z Gdyni. Żadna z linii promowych, które potencjalnie mogły być zainteresowane pływaniem z Gdyni, nie odpowiedziała na nasze zapytanie o chęć udziału w nowym postępowaniu.


bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.