• <

PKP Cargo: transport intermodalny to najbardziej perspektywiczny rynek produktowy

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski PKP Cargo: transport intermodalny to najbardziej perspektywiczny rynek produktowy

Partnerzy portalu

Transport intermodalny oceniany jest przez Grupę PKP Cargo jako najbardziej perspektywiczny rynek produktowy stanowiący jednocześnie priorytet w działaniach rozwojowych spółki - przekazało PKP Cargo w poniedziałkowym komunikacie.

Jak poinformowano w komunikacie, PKP Cargo zacieśnia współpracę z Grupą COSCO SHIPPING. "W ramach rozwijanego partnerstwa PKP CARGO planuje przygotować dla COSCO SHIPPING kompleksową ofertę międzynarodowej współpracy w regionie Europy Zachodniej i Europy Środkowo-Wschodniej" - poinformowano.

"Wierzę, że nasze zasoby zagraniczne i doświadczenie w zakresie samodzielnej realizacji przewozów na terenie 9 państw Unii Europejskiej pozwalają na przygotowanie konkurencyjnej, kompleksowej i szytej na miarę oferty dla tak ważnego partnera, jakim jest Grupa COSCO SHIPPING. Kluczowym krokiem do zwiększenia konkurencyjności i atrakcyjności oferty PKP CARGO kierowanej do wiodących międzynarodowych kontrahentów jest prowadzona obecnie integracja biznesowa działalności międzynarodowej Grupy PKP CARGO" - powiedział, cytowany w komunikacie, Marcin Wojewódka z PKP Cargo.

Dodano, że celem wdrażanej spójnej polityki handlowej jest "efektywna współpraca poszczególnych spółek zależnych, która znacząco podwyższa ich efektywność operacyjną, jak również powala na ograniczenie kosztów produkcji transportowej".

Jak ocenia spółka PKP Cargo, transport intermodalny to "najbardziej perspektywiczny rynek produktowy stanowiący jednocześnie priorytet w działaniach rozwojowych Spółki" - podano.

PKP Cargo jest największym kolejowym przewoźnikiem towarowym w Polsce. Jako Grupa oferuje usługi logistyczne, łącząc transport kolejowy, samochodowy oraz morski. Świadczy samodzielne przewozy towarowe na terenie Polski oraz: Czech, Słowacji, Niemiec, Austrii, Holandii, Węgier, Litwy i Słowenii. W pierwszym kwartale 2024 roku pociągi PKP CARGO przewiozły 1,6 mln ton ładunków intermodalnych, co oznacza wzrost o prawie 29 proc. rok do roku.

Grupa COSCO SHIPPING jest czwartym na świecie największym armatorem prowadzącym operacje w 40 państwach i posiadającym flotę ok. 480 kontenerowców. 

fos/ drag/

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.