• <
siemens_gamesa_2022

Pilecki dla Chipolbroku zwodowany

jm

22.12.2021 11:40 Źródło: PRS

Partnerzy portalu

Pilecki dla Chipolbroku zwodowany - GospodarkaMorska.pl
Fot. PRS

Trzeci z czterech nowych statków wielozadaniowych budowanych w Chinach dla Chipolbroku – Pilecki – został zwodowany.

Wodowanie miało miejsce 17 grudnia w stoczni Chengxi. Pilecki, którego stoczniowy numer to CX0698, to trzeci z czterech wielozadaniowych statków budowanych dla Chińsko-Polskiego Towarzystwa Okrętowego Chipolbrok. Pierwszy z tej serii Tai Xing wypłynął już w dziewiczy rejs z Penglai do Ekwadoru z ładunkiem w postaci elementów elektrowni wiatrowych, kolejny – Herbert – jest wykańczany i wyposażany.


W wodowaniu Pileckiego wzięli udział przedstawiciele stoczni, armatora oraz towarzystw klasyfikacyjnych DnV i PRS, które nadzorują jego budowę. Pilecki zostanie przekazany zamawiającemu w połowie lutego 2022 roku. Natomiast ostatnia z zamówionych jednostek, o nazwie Yong Xing, trafi do Chipolbroku w październiku przyszłego roku.

Statki z serii zapoczątkowanej przez Tai Xing mają po 199 metrów długości, ponad 32 metry szerokości, a ich zanurzenie przy pełnym załadunku wynosi 13,5 metra. Wyposażone są w cztery żurawie pokładowe, obsługujące pięć ładowni. Według azjatyckich mediów, statki z serii są największymi na świecie wielozadaniowymi jednostkami z własnymi dźwigami.Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.