• <
KONGSBERG_2023

Nowy skład Zarządu PGZ Stocznia Wojenna

21.08.2020 14:38 Źródło: PGZ SW

Partnerzy portalu

Nowy skład Zarządu PGZ Stocznia Wojenna  - GospodarkaMorska.pl
Paweł Lulewicz; fot. PGZ SW

PGZ Stocznia Wojenna informuje, że zakończyły się ogłoszone 10 lipca 2020 r. postępowania kwalifikacyjne na stanowiska Prezesa Zarządu oraz Członka Zarządu ds. Finansowych w PGZ Stoczni Wojennej. 10 sierpnia 2020 r. Rada Nadzorcza w wyniku przeprowadzonego postępowania podjęła uchwałę o rozszerzeniu składu Zarządu II kadencji i powołaniu Pana Pawła Lulewicza, powierzając mu funkcję Prezesa Zarządu. Zgodnie z uchwałą Rady Nadzorczej spółki z 11 sierpnia 2020 r. swoją funkcję Prezes zacznie pełnić od 24 sierpnia 2020 r. 

Rada Nadzorcza Spółki postanowiła także zakończyć postępowanie na Członka Zarządu ds. Finansowych bez rozstrzygnięcia, uchwalając jednocześnie, że Zarząd II kadencji będzie liczył dwóch członków.

Poniżej prezentujemy biogram nowego Prezesa Zarządu PGZ Stoczni Wojennej:

Paweł Lulewicz ma kilkunastoletnie doświadczenie w instytucjach odpowiedzialnych za rozwój przedsiębiorczości i innowacyjności w biznesie. W latach 2008-2011 był odpowiedzialny za pozyskiwanie inwestorów w warmińsko-mazurskiej specjalnej strefie ekonomicznej. Następnie od 2011 do 2017 odpowiedzialny był za stworzenie od podstaw pierwszego na terenie tego województwa parku technologicznego w Elblągu. Od 2017 roku pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, gdzie odpowiadał m.in. za restrukturyzację i reorganizację spółki, a także za rewitalizację infrastruktury stoczniowej oraz ożywienie działalności Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Powyższe doświadczenie zawodowe uzupełniał ukończonymi studiami w zakresie kompetencji menedżerskich (dwujęzyczne studia MBA w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku i University of Northampton), rachunkowości oraz zarządzania procesem transferu technologii w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej.

Gospodarka Morska
Paweł Lulewicz; fot. PGZ SW
etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.