• <
gryfia_70lat

Największy statek pasażerski rozpoczął próby morskie [WIDEO]

jm

22.08.2021 23:25 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Największy statek pasażerski rozpoczął próby morskie [WIDEO]

Partnerzy portalu

Największy statek pasażerski rozpoczął próby morskie [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Royal Caribbean

The Wonder of the Seas, największy na świecie statek pasażerski, wypłynął w piątek ze stoczni we francuskim Saint-Nazaire na testowy rejs na otwartym morzu.

Próbne rejsy są konieczne przed dostarczeniem liniowca do floty amerykańsko-norweskiego operatora Royal Caribbean.

The Wonder of the Seas może zabrać na pokład 9288 osób. Statek ma długość 362 metrów, co odpowiada aż trzem boiskom do piłki nożnej, oraz 66 metrów szerokości. Jego maksymalna pojemność, zgodnie z arkuszem technicznym opublikowanym przez producenta, sięga 6988 pasażerów i 2300 członków załogi. Pod względem liczby pasażerów, których liniowiec może zabrać na pokład, jest to największy statek na świecie.

Portem macierzystym The Wonder of the Seas będzie Szanghaj, a pierwszy rejs, na który sprzedawane są już bilety, zaplanowano do Japonii w marcu 2022 roku.

Na pokładzie liniowca pasażerowie będą mogli skorzystać z atrakcji godnych parku rozrywki, od symulatora surfingu przez baseny o głębokości 5,4 metrów po 24-metrową ścianę do wspinaczki. Na posiłek lub drinka podróżni będą mogli wybrać się do jednego z 35 barów i 20 restauracji.

Pomimo spadku aktywności linii wycieczkowych w 2020 roku portfel zamówień stoczni Chantiers de Saint-Nazaire nie został zmniejszony. Do 2025 roku stocznia ma dostarczyć sześć liniowców.

Oprócz cywilnych zamówień stocznia buduje cztery wojskowe statki zaopatrzeniowe, których dostawa zaplanowana jest na 2028 roku. Prawdziwym problemem dla stoczni Saint-Nazaire nie są dziś zamówienia, ale znalezienie wykwalifikowanego personelu – podkreślają stoczniowcy.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.