• <
siemens_gamesa_2022

Najwięcej tankowców zarejestrowanych jest w Liberii

jm

04.10.2021 21:45 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Najwięcej tankowców zarejestrowanych jest w Liberii

Partnerzy portalu

Najwięcej tankowców zarejestrowanych jest w Liberii - GospodarkaMorska.pl
Fot. Chris Pagan / Unsplash

Pod banderą Liberii pływa obecnie największy tonaż brutto tankowców na świecie.

W ostatnim czasie do Liberyjskiego Rejestru Statków dodanych zostało 2,7 mln ton tonażu tankowców. Tym samym sumarycznie jest tam zarejestrowanych już 57,4 miliona ton, co sprawia, że żaden inny rejestr nie może się poszczycić większą pojemnością brutto tankowców.

– Bardzo się cieszę, że Rejestr Liberii zajmuje wiodącą pozycję jako preferowane państwo bandery dla właścicieli i operatorów tankowców na całym świecie. To nie przypadek. Nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo, zgodność i przynoszenie oszczędności dla floty pod banderą Liberii są ogromnymi czynnikami przyczyniającymi się do tego stanu – powiedział Alfonso Castillero, dyrektor operacyjny Liberian International Ship and Corporate Registry (LISCR).

Dla Liberyjskiego Rejestru 2021 rok jest bardzo dobry. Bandera przekroczyła ostatnio 200 mln ogólnej pojemności, co zawdzięcza dużemu wzrostowi rejestracji nowo wybudowanych jednostek, szczególnie statków dwupaliwowych, ale także tankowców, statków przewożących LNG i wielkich kontenerowców.

Całkowita pojemność floty zarejestrowanej w Liberii wynosi około 205 mln ton. Rejestr utrzymał także pozycję lidera w kwestii kontenerowców, mając pod swoją banderą 18 procent wszystkich tego typu jednostek na rynku. Jest też najszybciej rosnącym rejestrem na świecie – wzrost ilości zarejestrowanych jednostek wynosi 6,6 procent rok do roku.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.