• <
siemens_gamesa_2022

Z Portu Gdańsk do wybrzeża Tanzanii. CEVA Logistics przetransportuje konstrukcję o wadze 2 tys. ton [WIDEO, ZDJĘCIA]

05.10.2021 05:22 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Z Portu Gdańsk do wybrzeża Tanzanii. CEVA Logistics przetransportuje konstrukcję o wadze 2 tys. ton [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Z Portu Gdańsk do wybrzeża Tanzanii. CEVA Logistics przetransportuje konstrukcję o wadze 2 tys. ton [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

W Porcie Gdańsk przy Nabrzeżu Szczecińskim CEVA zgromadziła ładunek przygotowując do transportu morskiego 154 elementy konstrukcji wiertni i kampusu o łącznej wadze ponad 2 tys. ton. Całość popłynie statkiem SAL „Annette” na kotwicowisko w pobliżu wyspy Songo Songo u wybrzeża Tanzanii. Ten spektakularny załadunek rozpoczął się 13 września w poniedziałek i potrwał cztery dni.

CEVA Logistics, globalny lider w spedycji i logistyce. Wśród zleceń firmy są najbardziej skomplikowane projekty logistyczne.

– Jednym z takich zleceń jest załadunek i transport dla firmy EXALO DRILLING z grupy PGNIG, ciężkich konstrukcji platformy wiertniczej, dostarczonych do Portu Gdańsk z zakładów w Polsce, Chorwacji oraz Holandii – mówi Mariusz Rutowicz, dyrektor działu Project Logistics CEVA w Europie Wschodniej.

– Naszym zadaniem jest przetransportowanie do wybrzeży Tanzanii na wyspę Songo-Songo urządzenia wiertniczego wraz z kampem. W Porcie Gdańsk zebraliśmy ponad 2 miliony kilogramów, około 9 tysięcy metrów sześciennych, 154 elementy. Ten załadunek trafi na statek „Annette”, który wyruszy w podróż morską do Afryki – tłumaczy.

CEVA Logistics. Ich usługi znają w ponad 160 krajach

– Świadczymy pełen wachlarz usług transportowo-logistycznych, od zarządzania frachtem drogowym, morskim i lotniczym, globalnymi łańcuchami dostaw i dystrybucją, aż po rozwiązania w zakresie dedykowanej logistyki kontraktowej w ok. 1000 lokalizacjach w ponad 160 krajach – opowiada o działalności firmy dyrektor Rutowicz.

I jak dodaje, CEVA Logistics obsługuje najbardziej wymagające branże.

– Przy tym chcemy się wyróżniać doskonałością operacyjną dla przemysłu motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego – wymienia. – Te efekty udaje nam się osiągnąć dzięki sprawdzonym podwykonawcom i partnerom, a globalne „know how” oraz rozległa sieć oddziałów umożliwia realizację nawet najtrudniejszych zleceń i obsługę najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego Port Gdańsk? Dyrektor CEVA Logistics: „Wybór naturalny”

– To największy port przeładunkowy na Bałtyku, więc ten wybór był naturalny. Posiada świetną infrastrukturę przystosowaną do przeładunku ładunków ciężkich i niestandardowych – przekonuje Mariusz Rutowicz.

O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider w dziedzinie logistyki zewnętrznej, dostarcza i obsługuje rozwiązania w zakresie transportu i łańcucha dostaw dla dużych i średnich firm krajowych i globalnych. CEVA Logistics oferuje szeroki zakres usług zarówno w zakresie logistyki kontraktowej, jak i zarządzania frachtem, zatrudniając około 78 000 pracowników i posiadając 1 000 placówek w ponad 160 krajach. Doświadczeni specjaliści CEVA Logistics koncentrują się na bezproblemowym projektowaniu kompleksowych rozwiązań dostosowanych do indywidualnych potrzeb, aby sprostać złożonym i szybko zmieniającym się potrzebom łańcucha dostaw, niezależnie od sektora działalności. CEVA Logistics jest częścią grupy CMA CGM, światowego lidera w dziedzinie żeglugi i logistyki. 

W Polsce, CEVA Logistics działa od 1996 roku w ponad 20 lokalizacjach, zatrudniając ponad 2,2 tys. pracowników.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.