• <
gryfia_70lat

Port Gdańsk. Jak wygląda Nabrzeże Zbożowe po remoncie? [WIDEO, ZDJĘCIA]

14.09.2021 23:09 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Gdańsk. Jak wygląda Nabrzeże Zbożowe po remoncie? [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Port Gdańsk. Jak wygląda Nabrzeże Zbożowe po remoncie? [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Po trzech latach od rozpoczęcia budowy można już podziwiać fragmenty wyremontowanego Nabrzeża Zbożowego w Nowym Porcie.

Remont Nabrzeża Zbożowego rozpoczął się w sierpniu 2018 roku. Pokłosiem jest ścieżka dla spacerowiczów o długości kilometra. Można z niej oglądać m.in. twierdzę Wisłoujście, która znajduje się po drugiej stronie. 

Na nową promenadę składają się m.in. świeża nawierzchnia, oświetlenie i barierki. Postawiono oznakowanie i koła ratunkowe.

Wyremontowany fragment biegnie wzdłuż dawnego Szańca Zachodniego. 

Dodajmy, że remont fragmentu Nabrzeża Zbożowego w Nowym Porcie jest częścią dużej inwestycji Zarządu Morskiego Portu Gdańsk. Chodzi o projekt „Budowa i rozbudowa Nabrzeża Zbożowego w Porcie Gdańsk wraz z rozbiórką istniejącego Nabrzeża Zbożowego wraz z pomostami drewnianymi oraz przyczółkiem kablowym”.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie Port Gdańsk podpisał umowę z firmą NDI, która przewiduje inwestycję na przebudowę układu kolejowego i drogowego pomiędzy Nabrzeżem Przemysłowym w Porcie Wewnętrzym, a ulicą Ku Ujściu oraz pomiędzy ulicą Chemików, a przyczółkiem przeprawy promowej w ciągu ulicy Bosmańskiej przez Kanał Kaszubski. 

CZYTAJ więcej: Port Gdańsk. Zmodernizują drogi i tory za 80 mln zł [WIDEO, ZDJĘCIA]

W ramach nowego układu drogowo-kolejowego przewidywane jest uzbrojenie kolejnych terenów gdańskiego portu. Zmodernizowane zostaną drogi o łącznej długości około 1,6 km oraz położona nawierzchnia z betonu cementowego. W tym wykonane będą też dwa fragmenty nabrzeża.  Wartość tego projektu to 80 mln zł. 


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.