• <
siemens_gamesa_2022

MSC rozwija usługi kolejowe łącząc porty bałtyckie ze Śląskiem

AK

07.12.2021 22:53
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski MSC rozwija usługi kolejowe łącząc porty bałtyckie ze Śląskiem

Partnerzy portalu

MSC rozwija usługi kolejowe łącząc porty bałtyckie ze Śląskiem - GospodarkaMorska.pl
Fot. MSC

MSC kontynuuje rozwój swoich usług kolejowego transportu towarowego. Niedawno linia uruchomiła nowe połączenie "z" i "do" polskich portów Gdyni i Gdańska: pomiędzy terminalami BCT Gdynia i DCT Gdańsk oraz terminalem Fortis Logistics w Sławkowie w woj. śląskim, ważnym węzłem na Śląsku.

Nowy pociąg kontenerowy MSC kursuje cztery razy w tygodniu w każdą stronę: dwa razy do/z terminalu BCT w Porcie Gdynia oraz dwa razy do/z terminalu DCT w Porcie Gdańsk.

Pierwsze połączenie w kierunku południowym wystartowało z Gdyni 30 listopada, natomiast północnym - 2 grudnia. Czas tranzytu wynosi 12 godzin. 

MSC łączy Bałtyk i Śląsk

Co ważne, usługa intermodalna między polskimi portami bałtyckimi a Śląskiem, to kolejny przykład synergii kolejowo-morskiej. MSC odpowiada za obie części łańcucha dostaw, ale linia żeglugowa zapewnia także inne korzyści związane z połączeniem Bałtyk-Śląsk: dzięki ustalonemu harmonogramowi łączy się z usługami morskimi MSC, nie ma ograniczeń w zakresie towarów i ilości, a także zaletą jest wybór pomiędzy dwoma terminalami morskimi.

Dodajmy, że MSC posiada w Gdyni własną bazę intermodalną, którą zarządza spółka MEDLOG Polska. Baza usytuowana jest na 4 ha gruntu w pobliżu terminalu BCT, do którego zawijają statki MSC. Jak podaje MSC, w pierwszym etapie tej intermodalnej inwestycji, pojemność obiektu wynosi 4 tys. TEU.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.