• <
smartre_2023

Mitsubishi Shipbuilding otrzymuje pierwsze zamówienie na LNG FGSS

26.12.2021 14:11 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Mitsubishi Shipbuilding otrzymuje pierwsze zamówienie na LNG FGSS

Partnerzy portalu

Mitsubishi Shipbuilding otrzymuje pierwsze zamówienie na LNG FGSS - GospodarkaMorska.pl
Fot. mhi.com

Mitsubishi Shipbuilding Co., Ltd., część grupy Mitsubishi Heavy Industries (MHI), otrzymała pierwsze zamówienie na systemy zasilania LNG dla wysokociśnieniowych silników okrętowych zasilanych podwójnym paliwem. Firma dostarczy FGSS do zainstalowania na sześciu samochodowcach zasilanych LNG, które zostaną zbudowane przez spółkę z grupy Imabari Shipbuilding Co., Ltd.

Głównymi elementami nowo zamówionego FGSS są zbiorniki paliwa LNG, jednostki dostarczające paliwo LNG oraz jednostka sterująca. Modułowa konstrukcja wyposażenia, uwzględniająca oszczędność miejsca i doskonałe możliwości konserwacji, przyczynia się do optymalnego zagospodarowania przestrzeni ładunkowej i pomaga stoczni skrócić okres instalacji, a także wspiera bezpieczną eksploatację poprzez dostosowanie systemu sterowania i innych aspektów FGSS do potrzeb operacyjnych klienta.

Konwersja paliw okrętowych na LNG jest jednym z rozwiązań odpowiadających na dzisiejsze przepisy dotyczące emisji, mające na celu redukcję gazów cieplarnianych (GHG). Systemy FGSS firmy Mitsubishi Shipbuilding zostały opracowane dla silników okrętowych po dostarczeniu dokumentacji systemów dla lądowych obiektów testowania silników.

Zostały one opracowane dzięki wykorzystaniu technologii firmy w zakresie obsługi LNG i gazów odparowanych, zgromadzonych dzięki bogatemu doświadczeniu w budowie gazowców LNG. Firma otrzymała już zamówienia i dostarczyła FGSS dla morskich silników niskociśnieniowych, a to najnowsze zamówienie na FGSS dla morskich silników wysokociśnieniowych oznacza, że firma pozyskała zamówienia zarówno dla typów nisko- jak i wysokociśnieniowych.

Poprzez dostarczanie FGSS do coraz większej liczby klientów zaangażowanych w budowę statków zasilanych LNG, Mitsubishi Shipbuilding realizuje część strategicznych inicjatyw Grupy MHI promujących transformację energetyczną, jednocześnie zwiększając wartość dodaną i konkurencyjność statków morskich. Jako integrator systemów morskich, firma będzie promować dekarbonizację w przemyśle morskim i dążyć do osiągnięcia neutralności węglowej, pomagając w redukcji emisji gazów cieplarnianych poprzez popularyzację statków zasilanych LNG w celu zmniejszenia wpływu na środowisko w skali globalnej.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.