• <
nauta_2024

Medal doskonałości dla kursanta stoczni CRIST

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Alan Kaczkowski, uczestnik kursów organizowanych przez Centrum Kształcenia Zawodowego stoczni CRIST zdobył medal doskonałości w konkurencji spawalnictwa podczas olimpiady Euroskills Gdańsk.

EuroSkills Gdańsk 2023 było już ósmą edycją odbywającego się co dwa lata konkursu EuroSkills – znaczącego wydarzenia w dziedzinie kształcenia zawodowego i doskonalenia umiejętności w całej Europie. To przedsięwzięcie, współorganizowane przez WorldSkills Europe we współpracy z 32 krajami członkowskimi, przyciągnęło do Gdańska 600 wysoce wykwalifikowanych uczestników w wieku poniżej 25 roku życia, którzy rywalizowali o prestiżowy tytuł najlepszego w swoim fachu.

Polska reprezentacja wywalczyła w sumie 13 medali: 3 złote, 1 srebrny, 3 brązowe oraz 6 medali doskonałości. Wśród laureatów znalazł się Alan Kaczkowski, wychowanek szkółki spawalniczej CRIST, który dzięki profesjonalnym kursom i praktykom organizowanym przez stocznię, w ubiegłorocznych eliminacjach krajowych zdobył tytuł mistrza Polski. Podczas konkursu na poziomie europejskim jury wyróżniło zaś jego medalem doskonałości. Gratulujemy!

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.