• <
gryfia_70lat

Małpia ospa dociera do portów. W Bangladeszu nie można zejść na ląd

jm

02.06.2022 11:50
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Małpia ospa dociera do portów. W Bangladeszu nie można zejść na ląd

Partnerzy portalu

Małpia ospa dociera do portów. W Bangladeszu nie można zejść na ląd - GospodarkaMorska.pl
Fot. Ashfaque Faruquee / Wikipedia

W Ćottogramie (Chittagong), głównym porcie Bangladeszu, marynarze nie mogą już schodzić ze statków na ląd. Wszystko przez małpią ospę.

Port w Ćottogramie jako pierwszy wprowadził przepisy uniemożliwiające zejście na ląd z powodu małpiej ospy. W niektórych portach na świecie wciąż obowiązuje taki zakaz, jednakże spowodowany pandemią Covid-19. Nowy okólnik alarmowy został opublikowany 29 maja. Zgodnie z nim marynarz lub oficer może otrzymać przepustkę umożliwiającą zejście na ląd jedynie w nagłym wypadku i za zgodą oficera sanitarnego portu.

Statki muszą też informować władze o przypadkach małpiej ospy, a ruchy jednostek i operacje ładunkowe mogą podlegać inspekcji.

Zgodnie z zaleceniami WHO, podstawowym zadaniem jest niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się choroby w miejscach, w których nie występowała wcześniej, a zatem możliwie wczesne wykrywanie i izolowanie przypadków, a także śledzenie kontaktów z osobami zarażonymi.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.