• <
konferencj_platforma_lng_2023

Latarnie Gospodarki Morskiej 2023 wręczone [WIDEO]

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Tegoroczne nagrody Latarnie Gospodarki Morskiej znalazły swoich adresatów. Statuetki zostały wręczone podczas uroczystej gali wieńczącej pierwszy dzień Kongresu Polskie Porty 2030.

Latarnie Gospodarki Morskiej zostały w tym roku wręczone już po raz czwarty. Po raz pierwszy statuetki na tę okazję przygotował ceniony gdański artysta rzeźbiarz Stanisław Szwechowicz. Zostały one odlane z brązu i przedstawiają latarnię morską przeciwstawiającą się wysokim falom.

W tym roku komisja redakcji Gospodarki Morskiej postanowiła przyznać cztery Latarnie. Pierwszą z nich otrzymał Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. za realizację inwestycji infrastrukturalny w tym budowę Publicznego Terminalu Promowego. Nagrodę odebrali prezes Zarządu Jacek Sadaj oraz wiceprezes Maciej Bąk. Jacek Sadaj przy okazji podziękował ze sceny całemu zespołowi Portu Gdynia oraz partnerom, którzy byli zaangażowani w wyróżnioną inwestycję. – Każda nagroda jest dla nas bardzo mobilizująca. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu. Myślę, że to jest nagroda, która docenia wysiłek i wkład całej załogi portu, ale również Przedsiębiorstwa Budowlanego Doraco, które było zaangażowane w realizację tego zadania – powiedział. 


fot. GospodarkaMorska.pl / Cezary Spigarski

Kolejna Latarnia trafiła do Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie za tworzenie warunków dla rozwoju żeglugi śródlądowej jako gałęzi transportu portów ujścia Wisły i Odry. Nagrodę odebrał Krzysztof Woś, prezes spółki. – Jestem naprawdę bardzo zaszczycony tym wyróżnieniem i pewnie wszyscy pracownicy Wód Polskich, podobnie jak i ja, w tej chwili czują dumę, że ich ciężka praca została dostrzeżona w tak ważnym miejscu jak Kongres Polskie Porty. Uznanie przez portal GospodarkaMorska.pl pokazuje, że to co robimy, jest ważne i potrzebne, jednocześnie motywując nas do kontynuowania naszych wysiłków w promowaniu i zapewnianiu zrównoważonych praktyk żeglugowych – podkreślił.


fot. GospodarkaMorska.pl / Cezary Spigarski

Latarnię Gospodarki Morskiej odebrał także Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. za rekordowy wzrost przeładunków i awans w rankingach portów europejskich w 2022 roku. Kamil Tarczewski, wiceprezes Portu Gdańsk podkreślał ze sceny, że traktuje tę nagrodę jako przyznaną całej branży, której praca złożyła się na wyniki portu. – Z przyjemnością przyjmuję tę Latarnię w imieniu Morskiego Portu Gdańsk. Jest to dla nas nie tylko zaszczyt, ale również docenienie pracy wszystkich interesariuszy Portu, zaangażowanych w procesy logistyczne – zauważył. 


fot. GospodarkaMorska.pl / Cezary Spigarski

Laureatem nagrody została także spółka Balticon S.A., której przyznano statuetkę za budowę terminalu intermodalnego w Porcie Gdańsk. Nagrodę odebrał Tomasz Szmid, prezes spółki. – Ogromny wysiłek wszystkich pracowników Balticonu został uwieńczony sukcesem. Jest nam bardzo miło. Ta nagroda będzie jedną z najcenniejszych pamiątek w firmie – mówił.

fot. GospodarkaMorska.pl / Cezary Spigarski

Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.