• <
KONGSBERG_2023

Kolejne wodowanie w stoczni Safe dla Damen Maskant [wideo, zdjęcia]

27.05.2021 20:17 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Kolejne wodowanie w stoczni Safe dla Damen Maskant [wideo, zdjęcia]

Partnerzy portalu

Kolejne wodowanie w stoczni Safe dla Damen Maskant [wideo, zdjęcia] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Gospodarka Morska

W środę 26 maja w stoczni Safe wodowano jednostkę o numerze budowy YN630.  - Zwodowana jednostka to Beam Trawler o numerze YN 630. Jest to drugi z siostrzanych kadłubów zamówionych przez Damena - informuje Andrzej Łuczak ze stoczni Safe.

Operacja wodowania odbyła się w dwóch etapach. Najpierw przy pomocy siłowników hydraulicznych jednostka została nasunięta na stalowy ponton pływający. Następnie wodowanie odbyło się przy pomocy dwóch największych w Polsce dźwigów pływających: dźwigu Maja należącego do Polskiego Ratownictwa Okrętowego oraz dźwigu Conrad Consul należącego do stoczni Marine Projects.

Kadłub statku jest częściowo wyposażony, miedzy innymi w systemy rurociągów oraz kompletny układ napędowy. Poszycie statku i zbiorniki są pomalowane. 

Jednostka została wybudowana dla stoczni Damen Maaskant, typ to Beam Trawler BT3808  DD, numery budowy YN 630. Dokumentacja techniczna wykonana i dostarczona przez Damena.

–  W połowie czerwca zostanie przekazany do klienta do końcowego wyposażenia. Statek był budowany po nadzorem towarzystwa klasyfikacyjnego BV – mówi Andrzej Łuczak ze stoczni Safe.

Statek ma wymiary 37,95 metra długości i 8,5 metra szerokości. Dodajmy, że położenie stępki nastąpiło 7 października 2020 roku. 

–  Pomimo pandemii Covid-19 prace przebiegły zgodnie z harmonogramem i dostawa obędzie na czas – kończy.

Dodajmy, że stocznia Safe Co LTD powstała w 1995 roku. Stocznia działa aktywnie w kraju i zagranicą. Współpracuje z kontrahentami z Francji, Niemiec, Holandii, Norwegii, Danii, Islandii. Zajmuje się m.in. budową w pełni wyposażonych statków, kadłubów, stalowych konstrukcji mostów, jak również konstrukcji dla przemysłu offshore, chemicznego oraz petrochemicznego.


etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.