• <
gryfia_70lat

Kolejne jednostki opuściły stocznię STAL Complex

05.08.2021 22:30 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Kolejne jednostki opuściły stocznię STAL Complex

Partnerzy portalu

Kolejne jednostki opuściły stocznię STAL Complex - GospodarkaMorska.pl
Fot. Stal Complex

Pracowity okres wakacyjny w STAL Complex Sp. z o. o. zaowocował kolejnymi zrealizowanymi projektami. We wtorek (3 sierpnia) firma terminowo przekazała norweskiemu klientowi już osiemdziesiątą szóstą, w pełni wyposażoną barkę, wykorzystywaną przy hodowli łososi norweskich.

FRAM 86 ze względu na swoje gabaryty, był nie lada wyzwaniem dla firmy, bowiem jest to największa barka dotychczas wyprodukowana przez STAL Complex. Jednostka została wyposażona w specjalistyczne systemy karmienia, umożliwiające autonomiczne zarządzanie farmami rybnymi. Dodatkowo zadbano tutaj o komfort załogi, wyposażając barkę w pomieszczenia socjalno-bytowe o wysokim standardzie.

W tym samym dniu, firma zwodowała i przekazała, gotowy kadłub katamaranu, który również w dużej mierze wyposażyła. To dziewiętnasta jednostka tego typu, wyprodukowana przez STAL Complex, wykorzystywana będzie do obsługi farm rybnych. 

Kolejne cztery jednostki

Ciesząc się kolejnymi sukcesami, firma nie zwalnia tempa, realizując w tym czasie kolejne cztery projekty dla swojego stałego klienta. Ponad piętnastoletnie doświadczenie, w budowie wyspecjalizowanych jednostek dla przemysłu akwakultury oraz liczne przeprowadzone z sukcesem realizacje, pozwoliły na zdobycie zaufania swoich klientów, którzy jak widać zamawiają kolejne jednostki.

- To niezwykle ważne w tych niepewnych czasach, gdzie panuje pandemia koronawirusa oraz występuje globalny problem zawirowań w dostępności i wzrostu cen materiałów - podsumowuje Czesław Toruńczak, prezes zarządu STAL Complex Sp. z o.o.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.