• <
nauta_2024

Keppel podpisał kontrakt na budowę statków o wartości 375 milionów euro w sektorze odnawialnych źródeł energii morskiej

PMK

11.10.2020 21:30
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Keppel podpisał kontrakt na budowę statków o wartości 375 milionów euro w sektorze odnawialnych źródeł energii morskiej

Partnerzy portalu

Keppel podpisał kontrakt na budowę statków o wartości 375 milionów euro w sektorze odnawialnych źródeł energii morskiej - GospodarkaMorska.pl
Keppel FELS

Keppel Offshore & Marine z siedzibą w Singapurze podpisał kontrakt na budowę statku, który będzie pracował w morskiej branży energii odnawialnej.

Wartość transakcji to około 600 milionów SGD (około 375 milionów EUR).

Poza ogłoszeniem umowy i szacowaną wartością, Keppel nie ujawnił dalszych szczegółów, odnosząc się jedynie do swojego klienta jako przedsiębiorstwa energetycznego.

- Jest to zgodne z wizją firmy Keppel Corporation 2030, która obejmuje poszukiwanie możliwości dostarczania rozwiązań w zakresie energii odnawialnej - powiedział Keppel w komunikacie prasowym z 9 października.

Keppel od jakiegoś czasu prowadzi interesy w dziedzinie morskiej energetyki wiatrowej. Firma zbudowała statek instalacyjny dla farmy Blue Tern, a obecnie pracuje nad stacjami konwertorowymi i podstacjami, które mają wspierać morską energetykę wiatrową w niemieckim sektorze Morza Północnego i na Tajwanie.

Dla niemieckiego sektora morskiej energetyki wiatrowej, Keppel dostarczy platformę HVDC i lądową stację przekształtnikową dla przyłącza morskiej sieci TenneT DolWin5.

Na Tajwanie firma dostarczy dwie podstacje morskie dla lokalizacji wiatrowych Greater Changhua, opracowanych przez Ørsted.

etmal_790x120_gif_2020
Tagi:
offshore

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.