• <
smartre_2023

Kenia wchodzi na rynek stoczniowy

22.12.2021 21:02

Partnerzy portalu

Kenia wchodzi na rynek stoczniowy - GospodarkaMorska.pl
Fot. State House Kenya

W porcie Mombasa otwarte zostały właśnie nowe obiekty stoczniowe Kenya Shipyards Limited.

Nowa stocznia daje Kenijczykom możliwość budowania i remontów jednostek powyżej 4 tys. ton i 150 metrów długości. Dla miejscowej gospodarki jest to strategiczna inwestycja infrastrukturalna, pozwalająca zaistnieć na obracającym miliardami dolarów rynku.

KSL Mombasa Shipyard to największy tego typu obiekt w kraju. W jego skład wchodzą dwie hale stoczniowe – jedna o długości 150 metrów i wysokości 30 metrów, druga o długości 120 metrów i wysokości 20 metrów. W skład kompleksu wchodzą też warsztaty naprawy elektroniki, ogólnotechniczny, ślusarsko-stolarski i naprawy kadłubów i nadbudówek. Stocznia ma już także gotową wykwalifikowaną kadrę. Prace nad budową stoczni trwały dwa lata.

W budowę stoczni zaangażowane były Kenijskie Siły Obronne, które zamierzają korzystać z faktu, że w kraju pojawi się zakład mogący obsługiwać jednostki marynarki wojennej i straży przybrzeżnej. Kenia liczy dzięki temu na oszczędności w wydatkach na utrzymanie jej statków i okrętów, jakie ponosi na rzecz zagranicznych zakładów.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.