• <
smartre_2023

K Line przeznacza 740 milionów dolarów na inicjatywy związane z ochroną środowiska

rk

05.12.2022 13:03 Źródło: K Line
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki K Line przeznacza 740 milionów dolarów na inicjatywy związane z ochroną środowiska

Partnerzy portalu

K Line przeznacza 740 milionów dolarów na inicjatywy związane z ochroną środowiska - GospodarkaMorska.pl
K Line

Japońska firma żeglugowa Kawasaki Kisen Kaisha Ltd (K Line) w nowo opublikowanym raporcie przedstawiła swoje krótkoterminowe plany inwestycyjne, przeznaczając znaczną część na inicjatywy środowiskowe.


- Zamierzamy zainwestować łącznie 250 mld jenów (1,85 mld USD), w ramach kwoty operacyjnych przepływów pieniężnych, w ciągu pięcioletniego okresu rozpoczynającego się od roku fiskalnego 2021. Z tej kwoty przeznaczymy w budżecie 100 mld jenów (740 mln dolarów) na inwestycje związane z ochroną środowiska. Planujemy też inwestować w nowe inicjatywy, jednocześnie starannie oceniając nieodłączne ryzyko w oparciu o nasze postępy w ramach pozycji finansowej - powiedział dyrektor finansowy K Line Yukio Toriyama.


K Line planuje przeznaczyć w sumie 185 mln USD na rozwój technologii środowiskowych, w tym kwestii badania i rozwoju paliw alternatywnych. Dotyczy to także wdrażania nowych technologii nisko- i zeroemisyjnych, a także dążenia do efektywności paliwowej. Około 7,4 mln USD zostanie przeznaczone na oczyszczanie wód balastowych oraz innowacyjne systemy napędu wiatrowego Seawings. Firma jest zdania, że ważne jest zrewidowanie planów inwestycyjnych w celu opracowania nowych trendów biznesowych i przyspieszenia inwestycji środowiskowych zgodnie z zmianami rynkowymi.


Dodatkowe kwoty mają być przeznaczone na rozwój branży LNG i działalności związanej z energią odnawialną. Oprócz tego od 35 do 40 mln USD przedsiębiorstwo planuje zainwestować w statki wykorzystujące paliwa nie emitujące CO2. Po otrzymaniu samochodowca Century Highway Green napędzanego ciekłym gazem w ubiegłym roku, K Line zamówiła kolejne osiem tego typu jednostek zasilanych LNG. Wśród nich będą statki o pojemności 7000 ton, które zostaną zbudowane przez stocznie Nihon Shipyard, Shin Kurushima Dockyard i China Merchants Jinling Shipyard. W każdej z nich powstaną dwie jednostki. Ich dostawa przewidziana jest na lata 2023-2025.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.