• <

Hapag-Lloyd stawia na Gdańsk

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Hapag-Lloyd, jeden ze światowych liderów logistyki morskiej, zatrudni 100 specjalistów jeszcze do końca roku. Powiększenie zespołu ma związek z rozwojem procesów obsługiwanych w gdańskim oddziale oraz pionierskim narzędziem służącym do śledzenia położenia kontenerów. 

Podczas wydarzenia, które odbyło się 23 maja w gdańskiej siedzibie Hapag-Lloyd, podsumowano cztery lata działalności firmy oraz ogłoszono plany rozwojowe. Zaprezentowano również najnowsze rozwiązanie technologiczne: Live Position, stworzone przez międzynarodowy zespół ekspertów, przy dużym udziale teamu Knowledge Center w Gdańsku. 

Opracowywanie i wdrażanie przez Hapag-Lloyd nowoczesnych technologii jest warunkiem  zachowania konkurencyjności i pozostania w czołówce firm tworzących oraz kształtujących branżę. Częścią realizacji tej strategii było powstanie Knowledge Center w Gdańsku, które jest pierwszą taką inwestycją firmy. Specjaliści zatrudnieni w gdańskim oddziale ukierunkowani są  na opracowywanie oraz testowanie nowych pomysłów i najnowocześniejszych rozwiązań

– Warto podkreślić, że rozwiązania opracowywane w Gdańsku przez Hapag-Lloyd wymagają wysokich kompetencji. Cieszę się, że nasz lokalny rynek pracy oferuje specjalistów z takimi umiejętnościami, a region infrastrukturę odpowiadającą globalnej firmie – mówi Mieczysław Struk marszałek Województwa Pomorskiego. – Obecność takich firm w regionie to także efekt wparcia inwestorów przez samorządowe inicjatywy takie jak Invest in Pomerania koordynowana przez  Agencję Rozwoju Pomorza – dodaje marszałek.

Hapag-Lloyd operuje w regionie od wielu lat. Zatrudnieni tu programiści przy opracowywaniu wewnętrznych procesów i innowacyjnych funkcjonalności dla klientów zewnętrznych mogą czerpać z praktycznej wiedzy kadry z zapleczem logistycznym i morskim. 

– Połączenie doświadczonych logistyków, załóg statków i ekspertów tworzących technologie sprawia, że stale rozwijamy naszą pozycję wśród liderów globalnego transportu. Tworzymy rozwiązania dedykowane zarówno dla naszych klientów – bo w naszym portfolio mamy ponad 20 własnych produktów zewnętrznych – jak i rozwiązania dla ponad 15 tysięcy naszych pracowników na całym świecie. Siłą naszej Trójmiejskiej załogi jest różnorodność – mamy zróżnicowane zespoły, gdzie osoby o różnym doświadczeniu, różnym zapleczu edukacyjnym czy kulturowym tworzą silny zespół, który kreuje rzeczywistość i przyszłość globalnego biznesu – mówi Adam Sikorski, Site Lead, Hapag-Lloyd Knowledge Center.

Na zdjęciu: Adam Sikorski (site lead, Knowledge Center w Gdańsku), Alina Angielczyk (dyrektor zarządzającą, Area North Hapag-Lloyd), Mieczysław Struk (Marszałek Województwa Pomorskiego), Donya-Florence Amer, (członkini Zarządu Hapag-Lloyd AG), Piotr Ciechowicz (Wiceprezes Zarządu Agencji Rozwoju Pomorza). Źródło: materiał prasowy ARP


Rewolucja w logistyce morskiej 


Obecna na wydarzeniu Donya-Florence Amer, członkini Zarządu Hapag-Lloyd AG, zaprezentowała najnowszy projekt firmy – Live Position. To pierwsza na świecie aplikacja trackująca przystosowana do skali cargo, która wyznacza nowe standardy zarządzania kontenerami i śledzenia ładunków. Stanowi odpowiedź na potrzeby klientów zarówno korporacyjnych, jak indywidualnych. Jej działanie można porównać do namierzania przesyłek popularnych firm kurierskich, tyle że zbudowana została w oparciu o inteligentne urządzenia IoT:

– Nasza inteligentna flota kontenerów przenosi śledzenie na nowy poziom: pozycja na żywo umożliwia naszym klientom śledzenie kontenera w czasie rzeczywistym przez całą podróż. Dane odświeżane są co piętnaście minut. Od statku, przez kolej, po ciężarówkę – korzystają z pełnej widoczności niezależnie od używanego środka transportu. To daje unikalną możliwość dokładnej koordynacji ładunku i zaplanowania procesu logistycznego, by zwiększyć jego efektywność oszczędzając czas i pieniądze naszych klientów. Co więcej to wielki krok na przód w zakresie bezpieczeństwa ładunków – komentowała Donya-Florence Amer.

Duży udział w projekcie Live Position miał gdański zespół, który odpowiadał za tworzenie interfejsu oraz funkcjonalności dla użytkowników aplikacji przeglądarkowej, a także przeprowadzenie półrocznej fazy testów.

Zostań częścią pomarańczowej floty


Ogłoszenie przez Hapag-Lloyd zwiększenia zatrudnienia to realna szansa na rozwój w miejscu, które krzyżuje klasyczny transport morski z nowoczesnymi technologiami przyszłości. Aktualnie trwa rekrutacja specjalistów od Javy, technologii chmurowych i przechowywania danych, testowania oprogramowania, AWS i SAP, na poziomie Agile Coach, Scrum Master czy Product Owner. Plany do końca roku obejmują 100 wakatów, a do 2026 roku – 150. 

***

Hapag-Lloyd to międzynarodowa firma o 170 letniej tradycji. Siedziba koncernu znajduje się w Hamburgu. Firma zatrudnia około 12.800 pracowników w 399 oddziałach zlokalizowanych w 128 krajach.

Invest in Pomerania jest samorządową inicjatywą non-profit, koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, która pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu. Pełni funkcję „jednego okienka”, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie procesu inwestycyjnego. Dowiedz się więcej na stronie: www.investinpomerania.pl.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.