• <
siemens_gamesa_2022

Gróbarczyk potwierdza 360 mln zł na budowę falochronu w Świnoujściu

jm

18.11.2021 08:27
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Gróbarczyk potwierdza 360 mln zł na budowę falochronu w Świnoujściu

Partnerzy portalu

Gróbarczyk potwierdza 360 mln zł na budowę falochronu w Świnoujściu - GospodarkaMorska.pl
Fot. Twitter

Dzięki uchwalonej przez Sejm ustawie 360 mln zł na inwestycję polegającą na budowie falochronu dla terminala kontenerowego w Świnoujściu stało się faktem - podkreślił w środę wiceszef resortu infrastruktury Marek Gróbarczyk.

- Dzięki ustawie właśnie w tym momencie 360 mln stało się faktem na inwestycje Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście na budowę falochronu dla terminala kontenerowego w Świnoujściu - napisał w środę na Twitterze Marek Gróbarczyk.

Dodał, że "to początek spełniającej się wizji, by dalej port Szczecin-Świnoujście był nowoczesnym i konkurencyjnym portem".

Chodzi o uchwaloną w środę przez Sejm nowelizację ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

Ustawa, oprócz m.in. wydłużenia obowiązywania Polskiego Bonu Turystycznego, mówi także o środkach na podwyższenie kapitału zakładowego spółki Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. W nowelizacji wskazano, że minister właściwy ds. budżetu - na wniosek ministra właściwego ds. gospodarki morskiej - przekaże Zarządowi Morskich Portów Szczecin i Świnoujście skarbowe papiery wartościowe z przeznaczeniem na podwyższenie kapitału zakładowego tej spółki. Ustawa stanowi, że nominalna wartość tych papierów nie będzie mogła przekroczyć 360 mln zł.

Źródło: PAP


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.