• <
siemens_gamesa_2022

Świnoujście. Trwa budowa tunelu - głowica już wyciągnięta [ZDJĘCIA]

AK

13.11.2021 12:26 Źródło: Urząd Miasta Świnoujście/Sweco
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Świnoujście. Trwa budowa tunelu - głowica już wyciągnięta [ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Świnoujście. Trwa budowa tunelu - głowica już wyciągnięta [ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. UM Świnoujście

Po obu stronach Świny prowadzony jest demontaż Wyspiarki i systemów, które były potrzebne w trakcie drążenia tunelu. W ubiegłym tygodniu w komorze odbiorczej (na wsypie Wolin) rozebrano m.in. głowicę urabiającą maszyny TBM.

Zdemontowane elementy na bieżąco są przewożone na wcześniej przygotowane place składowe.

Poza tym na wyspie Wolin na odcinku od pierwszego segmentu do szesnastego trwają prace wykończeniowe konstrukcji rampy. Demontowana jest też ściana szczelinowa zamykająca komorę odbiorczą od strony rampy.

Tymczasem na wyspie Uznam, w komorze startowej uszczelniane są ściany szczelinowe. W rejonie rampy i tunelu wykonywanego metodą stropową w dalszym ciągu wykańczana i uszczelniana jest konstrukcja. Intensywne prace prowadzone są wewnątrz wydrążonego tunelu. Montowana jest stalowa konstrukcja wzmacniająca obudowę tunelu przy wyjściu ewakuacyjnym nr 1 (EE1). Z kolei przy wyjściu ewakuacyjnym nr 2(EE2) zakończono wykonanie podlewki konstrukcji wzmacniającej obudowę tunelu.

Przygotowywana jest druga maszyna (TULC), która będzie potrzebna do realizacji konstrukcji wewnętrznych w tunelu. Wciąż trwa wiercenie i wklejanie kotew pod wsporniki dla prefabrykatów. Odbywa się także demontaż rurociągów technologicznych TBM.

Nieustanie pracuje zakład prefabrykacji. Powstaje tam zbrojenie dla prefabrykatów oraz prefabrykaty potrzebne do konstrukcji wewnętrznych w tunelu. Wykonane elementy są transportowane na place składowe.

Trwa również murowanie ścian zewnętrznych w budynkach biura Centrum Obsługi.  Przy trafostacji TK3 kontynuowane są roboty fundamentowe oraz przygotowywane jest podłoże i wykonywana jest warstwa betonu podłoża wewnątrz budynku.

Na obu wyspach wciąż prowadzone są roboty drogowe i humusowanie. Przebudowywane i budowane są sieci uzbrojenia terenu oraz infrastruktury drogowej.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.