• <
escort_980x120_gif_2020

POT i WOPR będą współpracować w zakresie turystyki wodnej

AK

13.11.2021 12:56
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie POT i WOPR będą współpracować w zakresie turystyki wodnej

Partnerzy portalu

POT i WOPR będą współpracować w zakresie turystyki wodnej - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Polska Organizacja Turystyczna i Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe podpisali porozumienie o współpracy, którego celem jest m.in. rozwój turystyki wodnej w Polsce i promowanie bezpieczeństwa nad wodą.

"Chcemy promować aktywną formę wypoczynku, a jednocześnie edukować zarówno młodszych, jak i starszych miłośników turystyki wodnej, o tym, jak zachowywać się nad Bałtykiem, jeziorami czy na kąpieliskach" - podkreślił cytowany w środowej informacji prezes POT Rafał Szlachta.

Jak przekazano, ważnym elementem współpracy będzie edukacja turystów uprawiających turystykę wodną i szerzenie zasad bezpieczeństwa nad wodą poprzez akcje w mediach społecznościowych i internetowych POT. Wspólne działania mają też dotyczyć Mobilnego Centrum Edukacji - Turystyczna Szkoła, w ramach którego WOPR ma prezentować m.in. animacje.

Postanowienia umowy przewidują także kontynuację w 2022 r. kampanii społecznej „Bezpieczna Woda” skierowanej do dzieci, młodzieży, pedagogów i rodzin z dziećmi.

Zgodnie z podpisanym w środę porozumieniem POT i WOPR mają też wspólnie promować turystykę wodną w Polsce i organizować wydarzenia turystyczne, rekreacyjne oraz zawody organizowane w kraju i za granicą. Celem jest także "rozwój ruchu turystycznego do miejsc związanych z wodą tj. stanic, nad jeziora, do marin, kąpielisk, rezerwatów przyrody na sezon letni i krótkie pobyty".

Porozumienie podpisali w siedzibie Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: prezes POT Rafał Szlachta oraz prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Paweł Błasiak. 

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.