• <
siemens_gamesa_2022

Świnoujście. Akcja ratownicza zakończona. Wydobyto operatora suwnicy

AK

05.11.2021 16:15
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Świnoujście. Akcja ratownicza zakończona. Wydobyto operatora suwnicy

Partnerzy portalu

Świnoujście. Akcja ratownicza zakończona. Wydobyto operatora suwnicy - GospodarkaMorska.pl
Fot. OT Port Świnoujście

W tej chwili trwają oględziny prokuratorskie – przekazał PAP w piątek zastępca komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu bryg. Tomasz Wojciechowski. Dodał, że strażacy wydobyli operatora suwnicy z kabiny; z uwagi na stan poszkodowanego odstąpiono od działań ratowniczych.

W czwartek po godz. 22 spadła kabina suwnicy wraz z operatorem i utknęła na rampie na wysokości około dziesięciu metrów. Mężczyzna został przygnieciony przez kabinę i nie było z nim kontaktu. Do zdarzenia doszło na terenie terminala portowego OT Port Świnoujście S.A.

CZYTAJ też: Świnoujście. Na terenie portu spadła kabina suwnicy wraz z operatorem

Wielogodzinną akcje ratowniczą utrudniał silny wiatr. Na miejscu pracowali strażacy oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Pająk" ze Szczecina, zadysponowano też dźwig z portu wojennego.

"Dzięki dźwigowi udało się unieść konstrukcję kabiny operatora, to umożliwiło dostęp do poszkodowanego. Grupa wysokościowa stosując techniki alpinistyczne dotarła do poszkodowanego i ewakuowała go na noszach na pokład statku i z pokładu statku został zniesiony na nabrzeże" - przekazał PAP w piątek zastępca komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu bryg. Tomasz Wojciechowski.

OT Port Świnoujście S.A. powołała specjalną komisję w celu zbadania okoliczności zdarzenia. Na miejscu czynności prowadzi też prokuratura.

"Przedmiotem śledztwa będzie ustalenie czy do śmierci pokrzywdzonego doszło wskutek niedopełnienia obowiązku przez osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo i higienę pracy. Tym samym narażenie pokrzywdzonego na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowieniu" – poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Alicja Macugowska-Kyszka.

Jak dodała, "przeprowadzona zostanie też sekcja zwłok mężczyzny".

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.