• <
siemens_gamesa_2022

Świnoujście. Trwa akcja ratownicza w porcie. Z suwnicy spadła kabina z operatorem

AK

05.11.2021 12:33
Strona główna Marynarka Wojenna, Służby Morskie, Ratownictwo Morskie Świnoujście. Trwa akcja ratownicza w porcie. Z suwnicy spadła kabina z operatorem

Partnerzy portalu

Świnoujście. Trwa akcja ratownicza w porcie. Z suwnicy spadła kabina z operatorem - GospodarkaMorska.pl
Fot. OT Port Świnoujście

"W tym momencie trwa zabezpieczenie konstrukcji kabiny, zmierza to do jej uniesienia i dotarcia do poszkodowanego" – przekazał PAP w piątek zastępca komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu bryg. Tomasz Wojciechowski.

"Mamy już rozstawiony dźwig z portu wojennego. W tym momencie trwa zabezpieczenie konstrukcji kabiny, zmierza to do jej uniesienia i dotarcia do poszkodowanego" – przekazał PAP w piątek zastępca komendanta miejskiego PSP w Świnoujściu bryg. Tomasz Wojciechowski.

CZYTAJ też: Świnoujście. Na terenie portu spadła kabina suwnicy wraz z operatorem

Jak dodał, "prowadzone są działania z wykorzystaniem technik alpinistycznych". Na miejscu działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Pająk" ze Szczecina.

Do zdarzenia doszło w czwartek po godz. 22 podczas rozładunku statku na terenie terminala portowego OT Port Świnoujście S.A.

"Kabina znajduje się na rampie na wysokości około dziesięciu metrów. Operator został przygnieciony przez kabinę, brak z nim kontaktu" – informował rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej PSP w Szczecinie kpt. Tomasz Kubiak.

Akcję ratowniczą utrudniały warunki atmosferyczne. Według IMGW w nocy w Świnoujściu wiatr osiągał prędkość 86 km/h.

Na miejscu działa prokuratura, a OT Port Świnoujście S.A. powołała również specjalną komisję w celu zbadania okoliczności zdarzenia.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.