Dziś oficjalne otwarcie Nor-Shipping 2023 - międzynarodowych targów, które uznawane są za najważniejsze wydarzenie branży morskiej w Europie. Główna wystawa Nor-Shipping, gromadzi prawie 1000 międzynarodowych wystawców i dziesiątki tysięcy delegatów. Organizatorzy wierzą, że będzie to „największy i najlepszy tydzień Nor-Shipping w historii”. Targi potrwają do 9 czerwca.
Impreza, oprócz głównej wystawy w Lillestrøm obejmuje huczne wydarzenie w ratuszu w Oslo, specjalną ceremonię bicia dzwonów na giełdzie w Oslo, spotkanie wysokiego szczebla ONZ Global Compact oraz szereg innych działań partnerskich i sieciowych.
- Chciałabym skorzystać z okazji i powitać w Norwegii cały świat przemysłu morskiego i oceanicznego. To już 29. Nor-Shipping i nigdy nie doświadczyłam takiego podekscytowania, gdyż nasza firma ma szansę na poznanie najnowszych innowacji i osiągnięć, dzielenie się wiedzą, dostęp do nowych możliwości - komentuje Sidsel Norvik, dyrektor Nor-Shipping.
Program 2023 obejmuje również pierwszą w historii konferencję Nor-Shipping na temat morskiej energii wiatrowej i morskiej akwakultury, wykorzystując w pełni możliwości w tych szybko rozwijających się segmentach, a także drugą morską konferencję wodorową i czwarty międzynarodowy szczyt autonomii. Nowo uruchomiona inicjatywa Ocean Campus jest również dostępna na wystawie, aby pomóc wypełnić lukę między przyszłymi talentami, pracodawcami i wiodącymi instytucjami edukacyjnymi.
W wydarzeniu wezmą udział także polskie firmy z Polski: m.in. Remontowa Holding SA, Remontowa Shipbuilding SA, Stocznia Remontowa „Nauta” SA i MSR „Gryfia” SA. Stoiska będą rozlokowane w pięciu głównych halach wystawowych o powierzchni około 22 000 m2. Organizatorzy przewidują w tym roku ok. 50 tys. odwiedzających.
Duże dostawy i małe zamówienia. Analiza rynku tonażowego (tygodnie 32-37/2023)
W stoczni Meyer Werft odbyła się ceremonia cięcia blach pod budowę wycieczkowca Asuka III
Singapur z technologią wykrywającą łodzie pirackie
Crowley prezentuje innowacyjną koncepcję statku do wytwarzania energii jądrowej
Uroczysty chrzest doku w Stoczni Pomerania
Dekarbonizacja na statkach. Koszty w portach i u gestorów ładunków. 5 kluczowych działań +1