• <
Baltexpo2023_duży

Dziś oficjalne otwarcie Nor-Shipping 2023 - najważniejszego wydarzenia branży morskiej w Europie

kw

06.06.2023 10:49
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Dziś oficjalne otwarcie Nor-Shipping 2023 - najważniejszego wydarzenia branży morskiej w Europie

Partnerzy portalu

Fot. Nor-Shipping

Dziś oficjalne otwarcie Nor-Shipping 2023 - międzynarodowych targów, które uznawane są za najważniejsze wydarzenie branży morskiej w Europie. Główna wystawa Nor-Shipping, gromadzi prawie 1000 międzynarodowych wystawców i dziesiątki tysięcy delegatów. Organizatorzy wierzą, że będzie to „największy i najlepszy tydzień Nor-Shipping w historii”. Targi potrwają do 9 czerwca.

Impreza, oprócz głównej wystawy w Lillestrøm obejmuje huczne wydarzenie w ratuszu w Oslo, specjalną ceremonię bicia dzwonów na giełdzie w Oslo, spotkanie wysokiego szczebla ONZ Global Compact oraz szereg innych działań partnerskich i sieciowych. 

- Chciałabym skorzystać z okazji i powitać w Norwegii cały świat przemysłu morskiego i oceanicznego. To już 29. Nor-Shipping i nigdy nie doświadczyłam takiego podekscytowania, gdyż nasza firma ma szansę na poznanie najnowszych innowacji i osiągnięć, dzielenie się wiedzą, dostęp do nowych możliwości - komentuje Sidsel Norvik, dyrektor Nor-Shipping.

Program 2023 obejmuje również pierwszą w historii konferencję Nor-Shipping na temat morskiej energii wiatrowej i morskiej akwakultury, wykorzystując w pełni możliwości w tych szybko rozwijających się segmentach, a także drugą morską konferencję wodorową i czwarty międzynarodowy szczyt autonomii. Nowo uruchomiona inicjatywa Ocean Campus jest również dostępna na wystawie, aby pomóc wypełnić lukę między przyszłymi talentami, pracodawcami i wiodącymi instytucjami edukacyjnymi.

W wydarzeniu wezmą udział także polskie firmy z Polski: m.in. Remontowa Holding SA, Remontowa Shipbuilding SA, Stocznia Remontowa „Nauta” SA i MSR „Gryfia” SA. Stoiska będą rozlokowane w pięciu głównych halach wystawowych o powierzchni około 22 000 m2. Organizatorzy przewidują w tym roku ok. 50 tys. odwiedzających.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.