• <
attis_konferecnja_2024

Misja polskich spółek z branży energii wiatrowej na targi Wind Europe w Kopenhadze

jb

19.04.2023 21:47
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Misja polskich spółek z branży energii wiatrowej na targi Wind Europe w Kopenhadze

Partnerzy portalu

Fot. PAIH

Podczas tegorocznej konferencji i targów branży offshore spodziewany jest mocny akcent polski. Oprócz stoiska współorganizowanego przez Polską Agencję Handlu i Inwestycji (PAIH) oraz PSEW, PAIH zorganizuje trójstronne polsko-norwesko-duńskie seminarium dotyczące potencjału na współpracę w łańcuchu dostaw, a także spotkania B2B. 


Osiem polskich spółek zakwalifikowało się na misję handlową na targi Wind Europe w Kopenhadze, organizowaną przez norweskie i duńskie Zagraniczne Biura Handlowe Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

ZBH Kopenhaga i ZBH Oslo wspólnie z PSEW organizują polskie stoisko narodowe na najważniejszych europejskich targach sektora energii wiatrowej. W tym roku Wind Europe odbędzie się w dniach 25-27 kwietnia w Kopenhadze.


Konferencja Wind Europe w Kopenhadze to jedno z ważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli branży energetyki wiatrowej, podczas której prezentują się kraje, inwestorzy i poddostawcy z całej Europy. Nie zabraknie tam więc polskiego akcentu w strefie zorganizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej.


Pierwszego dnia targów przedsiębiorcy z Polski spotkają się na polskim stoisku narodowym z delegacją firm z Norwegii.  


26 kwietnia br., na terenie targów Wind Europe, odbędzie się ponadto polsko-duńsko-norweskie seminarium, które otworzy minister klimatu i środowiska Anna Moskwa oraz ambasador RP w Danii Antoni Fałkowski. Panelistami będą przedstawiciele największych polskich, duńskich i norweskich spółek z sektora energii wiatrowej, m.in. PGE Baltica, Polenergia, TELE-FONIKA Kable, Ørsted, European Energy czy Equinor. 


Polscy przedsiębiorcy będą mieli okazję do rozmów z partnerami z Danii również podczas recepcji organizowanej przez stowarzyszenie Danish Wind Export, a także do spotkań B2B z norweskimi kontrahentami.


Zapraszamy do dołączenia do polskich aktywności na Wind Europe.


Program dostępny na stronie PAIH: PAIH | Stoisko PAIH na Wind Europe Annual Event 2023

Partnerzy portalu

seaway7
rosang_2023
ambermarine_2023_390x150

Dziękujemy za wysłane grafiki.