• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Targi Transport Logistic 2023 w Monachium okazją do zaprezentowania polskiej branży portowej

rk

11.05.2023 12:48 Źródło: Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Targi Transport Logistic 2023 w Monachium okazją do zaprezentowania polskiej branży portowej

Partnerzy portalu

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

W Monachium odbywa się jedno z najważniejszych wydarzeń świata logistyki, mobilności, IT oraz transportu, czyli Targi Transport Logistic 2023. Na wspólnym stoisku „Ports of Poland” wystawiają się trzy największe polskie porty morskie, tj. Port Gdynia, Port Gdańsk oraz Port Szczecin-Świnoujście, które wraz ze spółkami operatorskimi reprezentując polską gospodarkę morską.

Trwające do 12 maja Targi Transport Logistic od lat przyciągają największe firmy transportowo-logistyczne z całego świata. Wydarzenie organizowane przez Messe München buduje swoją pozycję od 1978 roku. Jest to jedno z największych wydarzeń branży logistycznej na świecie wynikające z kompleksowości oferty i ogromnego zainteresowaniu największych i najbardziej kluczowych firm, do których należą przedstawiciele wszystkich gałęzi transportu. Uczestnictwo w nich jest idealną okazją do umacniania kontaktów biznesowych, nawiązywania nowych znajomości, zbadania rynku oraz zapoznania się z konkurencją.

Na stoisku "Ports of Poland" odbyły się specjalne wydarzenia skierowane do uczestników targów oraz zainteresowanych nimi. 10 maja został zorganizowany Dzień Polski, w którego trakcie przez dwie godziny była prezentowana krajowa oferta krajowej branży portowej, a także inne atrakcje związane z promocją polskiej kultury i tradycji, w tym program muzyczno-kabaretowy Kwartetu Obsession i dania kuchni polskiej podane w nowych aranżacjach. elegancka kwintesencja polskości. Następnego dnia odbyła się konferencja “Ports of Poland”, na której polskie porty miały szansę przedstawić oferty swoich terminali firmom, które poszukują nowych rozwiązań lub partnerów biznesowych na terenie Polski. Każdy z nich zaprezentował swoją historie, działalność, specjalizacje oraz plany rozwoju. Istotną częścią każdej prezentacji były dane o przeładunkach oraz prowadzonych inwestycjach, w tym modernizacjach infrastruktury portowej, podkreślając tym swoją pozycję jako solidny partner branży transportowej na Bałtyku.
Zarząd Morskiego Portu Gdynia na targach w Monachium był obecny wraz z przedstawicielami Baltic Container Terminal, będącego wiodącym, specjalistycznym terminalem, przystosowanym do obsługi kontenerów w różnych relacjach transportowych, firmą Terramar już od 31 lat świadczącą usługi transportu, spedycji i logistyki oraz Langowski Logistics, czyli krajową firmą rodzinną skupiającą się na transporcie międzynarodowym ładunków skonteneryzowanych oraz logistyce magazynowej. W ubiegłych latach na terenie gdyńskiego portu przeprowadzono wiele inwestycji, a obecnie w planach jest jedno z najbardziej ambitnych zadań w jego historii, czyli nowy pirs portu zewnętrznego o charakterze uniwersalnym o powierzchni 150 hektarów. Inwestycja zakłada znaczny wzrost przepustowości przeładunków kontenerowych.

Udział w targach w Monachium pozwala polskim portom zaznaczyć swoją obecność, poznawać nowych partnerów biznesowych oraz być jak najbliżej branżowych trendów. To kolejny niezwykle ważny krok w budowaniu ich marki na świecie. Wraz z każdą edycją wydarzenia są prezentowane nowe pomysły i rozwiązania technologiczne dla branży transportowej. W trakcie poprzedniej ekspozycję ponad 2300 wystawców z 63 krajów zobaczyło ponad 64 tysięcy osób z całego świata.

Dziękujemy za wysłane grafiki.