• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

Działamy globalnie – wspieramy lokalnie

ac

02.04.2021 11:04 Źródło: inf.prasowa

Partnerzy portalu

Działamy globalnie – wspieramy lokalnie - GospodarkaMorska.pl
fot. mat.prasowe

Ciesząc się dobrymi wynikami Port Gdynia w ramach zrównoważonego rozwoju dzieli się otrzymanym dobrem i wspiera lokalną społeczność. Do akcji #dzielmysiędobrem, której pomysłodawcą jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., dołączają kolejne organizacje, dzięki czemu inicjatywa się rozrasta i wsparciem objęci są najbardziej potrzebujący. 

Wielkanoc to czas nadziei i odrodzenia, uczuć które napełniają nas wiarą i siłą w pokonywaniu trudności, zwłaszcza w czasach pandemii, która w szczególności doświadcza osoby starsze. Oprócz środków finansowych, potrzebni są wolontariusze. Wielkanocny symbol  - rzeżucha, w ramach kampanii społecznej #dzielmysiędobrem, powędrował w ręce kombatantów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W  wielkanocną akcję włączyli się zawodnicy Stowarzyszenia Klubu Sportowego „Bałtyk”. Grający na co dzień w pierwszym składzie sportowcy wręczyli świąteczne upominki kombatantom mieszkającym na terenie Gdyni, wywołując na ich twarzach uśmiech, często dużo bardziej cenny niż dobra materialne.

- Osoby, które w trudnych czasach pandemii potrzebują wsparcia, są wokół nas, w całym kraju. W tym trudnym czasie nie zapominamy o zasłużonych dla historii Polski członkach lokalnej społeczności. Pamięć o ludziach walczących o wolność kraju nie może skończyć się na uroczystościach upamiętniających ich zasługi. W Gdyni i okolicach mieszka wielu zasłużonych, o których szczególnie warto się zatroszczyć, gdyż znajdują się w grupie wysokiego ryzyka - komentuje Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu  Gdynia S.A.

#zmyśląobohaterach

- Radość, którą możemy sprawić w ten nadchodzący świąteczny czas, to gest solidarności i wsparcia z którym przychodzimy do zasłużonych w walce o naszą niepodległość, prawdziwych bohaterów – dodaje Adam Meller.

- Bardzo się cieszymy, że Bałtyk Gdynia mógł przyłączyć się do kampanii społecznej #dzielmysiedobrem i wywołać uśmiech na twarzach kombatantów Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej dzięki drobnemu gestowi. Pamiętajmy o tym aby w tych trudnych czasach wspierać się wzajemnie. Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy przede wszystkim dużo zdrowia, pogody w sercu, wiary, miłości oraz rodzinnej atmosfery i wszelkiej pomyślności – mówi Jacek Paszulewicz- Prezes Stowarzyszenia Klub Sportowy „Bałtyk”.

Znaleźliśmy się w trudnym czasie, wymagającym solidarności i jedności w działaniu wszystkich. Nasze działania mają wpływ na całe społeczeństwo. Celem Spółki jest, aby zarządzać firmą w sposób komplementarny – aby efektywność gospodarcza szła w parze z dobrem oddawanym lokalnej społeczności. 


Dziękujemy za wysłane grafiki.