• <

Wynik wyszukiwania - "wielkanoc" - Wiadomości

Powstające Muzeum Kanału Sueskiego szykuje się do otwarcia na turystów

Zarząd Kanału Sueskiego dokonał w marcu pierwszego, próbnego otwarcia Muzeum Kanału Sueskiego, w ramach którego zwiedzanie było bezpłatne. W niedalekiej przyszłości placówka ma stać się popularnym miejscem wizyt turystów zainteresowanych historią oraz działalnością jednej z najważniejszych tras morskich na świecie.
17.04.2024

W Wielkiej Brytanii najwyższa w tym roku dobowa liczba nielegalnych imigrantów - 514

Co najmniej 514 nielegalnych imigrantów na 10 łodziach przedostało się w środę do Wielkiej Brytanii przez kanał La Manche, co jest najwyższą liczbą od 2 grudnia zeszłego roku – podało w czwartek ministerstwo spraw wewnętrznych.
21.03.2024

Rekiny zaatakowały rosyjski katamaran, z pomocą przyszedł samochodowiec [WIDEO]

Rosyjska ekipa ekspedycyjna, która próbowała opłynąć Ziemię nadmuchiwanym katamaranem, została zaatakowana przez rekiny na Morzu Koralowym. Z pomocą przyszła załoga samochodowca O.S.K. Mitsui.
06.09.2023

Lotniskowiec HMS Prince of Wales opuszcza suchy dok po zakończeniu napraw. To koniec jego problemów?

Po dziewięciu miesiącach napraw, w następstwie poważnej usterki wału prawej śruby napędowej, HMS Prince of Wales został wypuszczony z suchego doku w Rosyth na rzekę Forth. Daję to nadzieję, że lotniskowiec mający być morską dumą Wielkiej Brytanii i Royal Navy będzie mógł wrócić do regularnej służby.
24.07.2023

Mierzeja Wiślana jako strategiczny obiekt działań okrętów podczas ćwiczenia Zalew-23

Jednostki morskiego rodzaju sił zbrojnych ponownie były aktywne w pobliżu Mierzej Wiślanej. Wespół z komponentami 16. Dywizji Zmechanizowanej wzięły udział w epizodach ćwiczebnych podczas ćwiczenia Zalew-23, będącego jednym z największych przedsięwzięć szkoleniowych w regionie.
18.04.2023

Tunezja. Do 25 wzrosła liczba migrantów, którzy zginęli w wyniku zatonięcia łodzi

Liczba osób, które poniosły śmierć w wyniku zatonięcia w środę u wybrzeży Tunezji łodzi z migrantami wzrosła do 25; wcześniej informowano o 10 ofiarach śmiertelnych. Jak dotąd, udało się uratować 76 osób - poinformowały w czwartek tunezyjskie władze.
13.04.2023

Dramatyczne chwile w Pasłęce. Strażnicy graniczni uratowali tonącą suczkę

Funkcjonariusze z Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej pełniący służbę na SG-038 uratowali suczkę tonącą w rzece Pasłęka. Walczące o utrzymanie się na powierzchni wody zwierzę zauważyły 6 kwietnia pracownice bazy jednostek pływających w Starej Pasłęce. Natychmiast powiadomiły służbę dyżurną obiektu.
09.04.2023

Holenderscy marynarze pomylili cebulki kwiatów z cukierkami

Holenderscy marines skarżą się na wielkanocne prezenty, jakie otrzymali w tym tygodniu od marynarki wojennej (Koninklijke Marine) - informuje dziennik „De Telegraaf”. Okazuje się, że paczki zawierały cebulki kwiatowe, które wyglądały jak słodycze, w efekcie czego część obdarowanych po prostu je zjadła.
07.04.2023

Wielkanoc w jednostkach Marynarki Wojennej

Zbliżające się obchody Wielkanocy to czas spotkań w gronie rodzinnym. W jednostkach polskiej Marynarki Wojennej z tej okazji odbyły się spotkania kadry, w trakcie której wojskowi złożyli sobie życzenia. Z racji na ciągłość utrzymania bezpieczeństwa państwa wielu marynarzy ten czas spędzi w bazach wojskowych i na pokładach okrętów.
07.04.2023

Dar Młodzieży zbliża się do Madery

Polski żaglowiec szkolny z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni bierze udział w kilkumiesięcznym rejsie szkolnym. Obecnie zbliża się do portugalskiej wyspy Madera, leżącej na Oceanie Atlantyckim.
06.04.2023

Port w Dover próbuje zapobiec wielogodzinnym korkom

Na trzy dni - czwartek, piątek i sobotę - władze portu w Dover w południowo-wschodniej Anglii rozłożyły ruch autokarów, które miały wjechać na promy w Wielki Piątek. Ma to zapobiec powtórzeniu się sytuacji z ostatniego weekendu, gdy przy wjeździe do portu powstały wielogodzinne korki.
06.04.2023

Spotkanie wielkanocne w COM-DKM i święto jednostki

Z okazji święta jednostki 3 kwietnia odbyła się uroczysta zbiórka kadry i pracowników resortu obrony narodowej, na której odczytano rozkaz okolicznościowy. Dowódca Centrum Operacji Morskich – Dowódca Komponentu Morskiego wiceadm. Krzysztof Jaworski wręczył wyróżnienia. Po zakończeniu zbiórki kadra i pracownicy wzięli udział w spotkaniu wielkanocnym.
05.04.2023

Zakaz palenia na włoskich plażach!

Władze włoskiego kurortu Riccione nad Adriatykiem, odwiedzanego przez tysiące turystów z całej Europy, wprowadziły od soboty zakaz palenia papierosów nad brzegiem morza w pasie pięciu metrów plaży od linii wody. Przepisy zaczęły obowiązywać w dniu otwarcia sezonu i przed masowymi przyjazdami na Wielkanoc.
02.04.2023

Gigantyczny zator w porcie w Dover - operatorzy promów załamują ręce

Nawet kilkanaście godzin musiały czekać w sobotę samochody osobowe, autokary i ciężarówki, aby wjechać do portu w Dover w południowo-wschodniej Anglii, skąd wypływają promy przez kanał La Manche. Po południu korki nieco się skróciły, ale ruch nadal nie odbywa się na bieżąco.
01.04.2023

Zaskakujący finał akcji ratunkowej rosyjskiego jachtu. Z pomocą przybyli... Ukraińcy

Rosyjski trimaran (jednostka trzykadłubowa) o nazwie Russian Ocean Way, który od 2021 roku przemierza świat, stracił sterowność na Oceanie Spokojnym. Choć wydawało się, że jego załoga znajduje się w potrzasku, otrzymała pomoc od marynarzy z statku towarowego Sounion, których znaczna część pochodzi z Ukrainy.
22.03.2023

Czy rynek transportu morskiego ma się nadal dobrze? Analiza rynku frachtowego i czarterowego (tygodnie 16-20/2022)

Rynek żeglugowy przechodzi intensywne i dynamiczne zmiany. Według wielu analityków gospodarka globalna będzie traciła coraz bardziej na rzecz gospodarki lokalnej. Będzie to miało również wpływ na logistykę morską. Ceny paliw osiągają bardzo wysokie poziomy, co ma oczywiście przełożenie na koszty armatorów i następnie oddziaływuje również na poziom stawek czarterowych i frachtowych, za które muszą płacić gestorzy ładunków. Finalnie wysokie koszty przekładają się na ceny indywidualnych produktów, które ponoszą klienci.
30.05.2022

Niemcy zniosą ograniczenia dla pływających farm fotowoltaicznych

Federalny projekt ustawy przewiduje, że pływające farmy fotowoltaiczne mogą pokrywać tylko 15 procent powierzchni zbiornika wodnego. Bundesrat zatwierdził poprawkę zaproponowaną przez władze Nadrenii Północnej-Westfalii, usuwającą z projektu ustawy limit powierzchni w przypadku sztucznych zbiornikach wodnych.
26.05.2022

Cisza na morzu – czy niektórym inwestycjom tonażowym i złomowaniom grozi zastój? Analiza rynku tonażowego (tydzień 14-18/2022)

Kolejne tygodnie ciszy w recyklingu okrętowym w praktycznie wszystkich segmentach tonażu. Okres ten charakteryzował się małą ilością złomowanego tonażu oraz oferowanymi wysokimi cenami za okrętowy złom, sięgający już okolic 700 USD za ldt, a więc tzw. tonę statku pustego. Sytuację tę wzmacniał trwający ramadan oraz okres wielkanocny. W nowych budowach również trwało widoczne spowolnienie. Podobny trend miał miejsce w transakcjach kupna-sprzedaży używanych jednostek pływających.
16.05.2022

Polskie porty a nowa sytuacja geopolityczna. Druga debata w ramach II Forum Morskiego Radia Gdańsk

Ubiegły rok, mimo trudnej sytuacji pandemicznej, przerwanych łańcuchów dostaw, drogiego frachtu, w polskich portach zakończył się rekordowymi wynikami. W samym porcie gdańskim przeładowano 53 miliony 200 tysięcy ton. A to oznacza, że znalazł się na drugim miejscu od względem przeładunków w ogóle i pozostaje na pierwszym pod względem kontenerów. Również port Szczecin-Świnoujście wyrównał swój rekord z 2018 roku i tam przeładowano 33 miliony 200 tysięcy ton towarów – port jest na siódmym miejscu na Bałtyku, a Gdynia na dziewiątym.
25.04.2022

Władze Ukrainy: Rosja wyprowadziła w morze z bazy na Krymie 4 okręty podwodne

Rosja wyprowadziła z bazy na anektowanym Krymie na otwarte morze cztery okręty podwodne - napisał w sobotę na komunikatorze Telegram rzecznik władz obwodu odeskiego Serhij Bratczuk. Okręty, według niego, mogą odpalać pociski rakietowe z głębokości 50 metrów.
23.04.2022

Przegląd promowy, m.in. o promie przyszłości na brytyjskich wodach

O najważniejszych wydarzeniach świata promowego minionych dni. O sprawach, którymi żyje lub wkrótce będzie żyła branża. W tym tygodniu m.in. o elektrycznym wodolocie, który ma zrewolucjonizować podróże pomiędzy Walią a Irlandią Północną.
20.04.2022

Ever Forward uwolniony [WIDEO, GALERIA]

Po tygodniach ciężkich prac ratowniczych w Zatoce Chesapeake masywny kontenerowiec Ever Forward jest już wolny i może płynąć dalej.
17.04.2022

Dar Młodzieży już po remoncie. Wyruszył do Antwerpii

Po trwającym dwa miesiące remoncie, Dar Młodzieży, statek szkolny Uniwersytetu Morskiego, wyruszył w czwartek (17 marca) z Gdyni do Anwerpii. To jednocześnie pierwszy rejs szkoleniowy dla tej fregaty.
17.03.2022

Szwedzi zagrożeni przez Rosję, zwiększają gotowość wojska i patrole wód terytorialnych

Nie siedzimy i nie czekamy, zwiększyliśmy gotowość wojskową w związku z zagrożeniem ze strony Rosji - oświadczył w wywiadzie dla gazety "Dagens Nyheter" szef sztabu szwedzkiej armii Micael Byden.
24.12.2021

Działamy globalnie – wspieramy lokalnie

Ciesząc się dobrymi wynikami Port Gdynia w ramach zrównoważonego rozwoju dzieli się otrzymanym dobrem i wspiera lokalną społeczność. Do akcji #dzielmysiędobrem, której pomysłodawcą jest Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A., dołączają kolejne organizacje, dzięki czemu inicjatywa się rozrasta i wsparciem objęci są najbardziej potrzebujący.
02.04.2021

Według Merkel lockdown w Niemczech może potrwać do początku kwietnia

Kanclerz Niemiec Angela Merkel ostrzegła na spotkaniu swojej partii CDU przed dramatycznym wzrostem liczby infekcji spowodowanych przez wykryty w Wielkiej Brytanii wariant koronawirusa i powiedziała, że potrzeba jeszcze 8-10 tygodni twardych ograniczeń - pisze we wtorek "Bild".
12.01.2021

Bujak: skala odbicia gospodarki w III kwartale może być większa niż prognozowano

Skala odbicia polskiej gospodarki w III kwartale może być większa, niż wynika z prognoz rynkowych - stwierdził główny ekonomista PKO Banku Polskiego Piotr Bujak. Jego zdaniem daje to nadzieję, że recesja za 2020 rok nie przekroczy 3 proc.
13.11.2020

Plastik znaleziony w obszarach lęgowych ptaków morskich ostrzega o rosnącym zanieczyszczeniu Pacyfiku

Plastik zebrany z odległych obszarów gniazdowania ptaków morskich na południowym Oceanie Spokojnym budzi obawy co do spożywania przez morskie stworzenia tworzyw sztucznych, ponieważ przewiduje się, że do 2050 r. dotknie to większość gatunków ptaków morskich.
15.10.2020

W zachodniopomorskim wakacje z tłumami na plażach i mniejszą liczbą zagranicznych turystów

Tłumy turystów na nadbałtyckich plażach pomimo epidemii, jednocześnie straty finansowe w branży hotelarskiej z powodu mniejszej liczby gości z zagranicy – to pierwsze podsumowanie sezonu wakacyjnego w dobie pandemii COVID-19 w Zachodniopomorskiem.
31.08.2020

Polska branża transportowa wraca do równowagi: Raport INELO i E-100

Według nowych danych systemu telematycznego GBOX oraz sieci E-100 stopniowo zwiększa się liczba kilometrów pokonywanych przez polskich przewoźników na trasach na południe Europy – na przykład w Hiszpanii natężenie ruchu wzrosło do poziomu 77 proc. w porównaniu do marca. Notuje się też wyraźny wzrost w tankowaniu paliwa w Niemczech - w maju nawet do ponad 122 proc. w stosunku do wyników z początku marca 2020 roku. Na wzmożony ruch wskazują także opłaty drogowe. Biznes przewozowy powoli wraca na właściwe tory, o czym może św
18.06.2020

Kryzys dopiero przed polską gospodarką. Fala upadłości firm spodziewana w drugiej połowie roku

– Popandemiczna recesja na dobre rozpocznie się dopiero wtedy, kiedy skończą się pieniądze z rządowych tarcz, a pierwszej fali upadłości firm można spodziewać się w III kwartale tego roku – oceniają ekonomiści Euler Hermes. Wśród najbardziej zagrożonych branż są m.in. HoReCa i transport międzynarodowy. Branża meblarska i odzieżowa też mogą spisać bieżący rok na straty. Cały handel, w tym także żywność i środki czystości, spowalnia, a konsumenci i firmy ograniczają zakupy, bo czekają na rozwój wydarzeń gospodarczych w obawi
15.06.2020

Czy potencjalna druga fala pandemii zagrozi sektorowi produkcyjnemu?

Okres wiosenny jest dla sektora produkcyjnego ważny, ale to październik i listopad są najbardziej aktywne. Oznacza to, że potencjalne uderzenia drugiej fali zachorowań COVID-19 w późnych miesiącach jesiennych lub wczesnozimowych mogą być jeszcze bardziej dotkliwe. - wynika z najnowszego raportu Colliers International “COVID-19 & Industrial Production - The Spring Relevance”, w którym omówiono znaczenie poszczególnych miesięcy dla sektora produkcyjnego w regionie EMEA, a także zaprezentowano perspektywy na nadchodzące kwarta
01.06.2020

Węgry: Otwierają się plaże w całym kraju, ruszają statki na Balatonie

Wiele kąpielisk i plaż na Węgrzech jest od soboty otwartych, rusza też sezon statków turystycznych na Balatonie. W ten dzień rozpoczyna się na Węgrzech trzydniowy długi weekend, Zielone Świątki w poniedziałek są bowiem dniem wolnym od pracy.
30.05.2020

Pekao: Indeks Pekao Tracker pomoże na bieżąco śledzić aktywność ekonomiczną w kryzysie

Indeks Pekao Tracker pomoże na bieżąco śledzić aktywność ekonomiczną w kryzysie - mówili w czwartek ekonomiści banku Pekao, prezentując nowe narzędzie uruchomione przez bank.
21.05.2020

Transport frachtowy w Viking Line mocno się trzyma mimo kryzysu COVID-19

Fińska firma promowa Viking Line odnotowuje wzrost zapotrzebowania na transport towarowy na swoich statkach, utrzymując wysoki ruch pomimo kryzysu wywołanego pandemią COVID-19.
22.04.2020

Emilewicz: ostatni miesiąc pierwszym od lat, kiedy zawieszono więcej firm niż zarejestrowano

Tegoroczny marzec - w ujęciu miesiąc do miesiąca - jest pierwszym od lat, kiedy liczba zawieszonych działalności gospodarczych była wyższa, niż liczba zarejestrowanych nowych - powiedziała wicepremier Jadwiga Emilewicz. Dzienne straty dla gospodarki z powodu epidemii to ok. 7 mld zł - dodała.
20.04.2020

MSC potwierdziło, że stało się celem cyberataku

MSC Mediterranean Shipping Company (MSC) potwierdziło w środę, że jego awaria sieci została już rozwiązana, a strona internetowa i platforma rezerwacji klientów są ponownie uruchomione po ataku złośliwego oprogramowania. Obecnie zarówno MSC.com, jak i myMSC.com są dostępne.
15.04.2020

Minister Szumowski: od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę

Od 19 kwietnia będziemy powoli odmrażać gospodarkę – poinformował we wtorek rano minister zdrowia Łukasz Szumowski. Jednocześnie podkreślił, że izolacja jest skuteczna i gdyby nie ona, liczba chorych byłaby znacznie wyższa.
14.04.2020

Niemiecki sąd anulował zakaz podróży na plaże; politycy apelują: zostańcie w domach

Politycy koalicji rządzącej w Meklemburgii-Pomorzu Przednim zaapelowali do mieszkańców landu, aby nie udawali się w czasie Świąt Wielkanocnych nad Bałtyk. Wszystko dlatego, że sąd wcześniej anulował landowy zakaz podróży na plaże i wyspy Bałtyku. Zakaz wprowadzono ze względu na epidemię.
10.04.2020

Marynarze wspierają potrzebujących

Marynarze 43. Batalionu Saperów z Rozewia, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, pomogli najbardziej potrzebującym. Przeprowadzili akcję charytatywną i przekazali artykuły spożywcze tym, których środki do życia nie są wystarczające.
10.04.2020

Sytuacja żeglarzy i branży jachtowej na świecie w dobie pandemii

Jak wygląda sytuacja żeglarzy i branży jachtowej na świecie w dobie pandemii? Michał Bąk, sekretarz generalny POLBOAT przygotował krótki raport. Zachęcamy do lektury.
07.04.2020

Uniwersytet Morski w Gdyni: szkolnictwo wyższe w stanie zagrożenia epidemicznego (wywiad, wideo)

Od 20 marca, w Polsce obowiązuje stan epidemii. Zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały wstrzymane co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Ówczesny szef resortu nauki Jarosław Gowin podkreślił jednak, że zawieszenie nie oznacza zamknięcia uczelni - zajęcia powinny być kontynuowane w jak najszerszym zakresie online O tym, jak wygląda edukacja morska w dobie koronawirusa opowiedział nam rektor Uniwersytetu Morskiego w Gdyni - prof. Janusz Zarębski.
06.04.2020

Szkoła Morska w Gdyni: Edukacja morska w dobie koronawirusa (wideo)

20 marca, Rząd wprowadził w Polsce stan epidemii. Jednocześnie, zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały wstrzymane co najmniej do Świąt Wielkanocnych. Od poniedziałku, 25 kwietnia nauczyciele i uczniowie mają obowiązek realizacji programu. Jak wyglądają zajęcia przez internet? Co z certyfikatami potrzebnymi do pracy marynarzom? Dlaczego świat nie mógłby istnieć bez shippingu? O tym, jak wygląda edukacja morska w dobie koronawirusa opowiedział nam dyrektor Szkoły Morskiej w Gdyni, kpt. ż.w. Alfred Naskręt.
31.03.2020

Tarcza antykryzysowa dla przedsiębiorców w związku z COVID-19 (stan na 23.03.2020 rok)

Pandemia koronawirusa COVID – 19 to nie jedynie zagrożenie dla zdrowia i życia setek tysięcy ludzi, ale silne uderzenie w gospodarkę na poziomie zarówno krajowym, jak i światowym. Nie sposób bowiem nie zauważyć, że zamknięcie sklepów, punktów usługowych czy instytucji użyteczności publicznej oraz zataczająca coraz szersze kręgi kwarantanna społeczna, przy jednoczesnym narastaniu zobowiązań o charakterze prywatno, jak i publicznoprawnym, pomniejszają uzyskiwane przez przedsiębiorców dochody, co grozi utratą płynności, a naw
25.03.2020

Przedłużony okres zawieszenia akcji krajowych i zagranicznych dla kadry narodowej PZŻ

W związku z wprowadzeniem stanu epidemii i wydłużeniem okresu zamknięcia placówek oświatowych, Polski Związek Żeglarski podjął decyzję o wydłużeniu do Świąt Wielkanocnych okresu zawieszenia akcji krajowych i zagranicznych dla Kadry Narodowej PZŻ.
24.03.2020

Odbudowa plaży w Gdyni Orłowie

Urząd Morski w Gdyni poinformował, że rozpoczęła odbudowę plaży w Gdyni Orłowie. Piasek do zasilenia plaży pobierany będzie z obszaru położonego na wschód od mola w Sopocie.
21.03.2020

20 tys. żołnierzy USA przybędzie wiosną na ćwiczenia do Europy

Przerzut 20 tys. amerykańskich żołnierzy do Europy, gdzie wezmą udział w ćwiczeniach poligonowych m.in. w Polsce i krajach bałtyckich, zakłada scenariusz ćwiczenia Defender-Europe 20 zaplanowanego od lutego do kwietnia 2020 r. Będzie to największy przerzut amerykańskich wojsk do Europy od 25 lat.
10.12.2019

MPiT o danych GUS: Wzrost wynagrodzeń zadowalający, zatrudnienie nieco poniżej oczekiwań

Wzrost wynagrodzeń w kwietniu tego roku można uznać za zadowalający, zatrudnienie nieco poniżej oczekiwań - ocenia Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w przekazanym PAP komentarzu do wtorkowych danych GUS.
21.05.2019

MPiT o danych GUS: Dynamika wzrostu płac w ujęciu rocznym jest bardzo wysoka

Dynamikę wzrostu płac w ujęciu rocznym należy ocenić jako bardzo wysoką, bo była szybsza niż w I kw. 2018 r. - wskazało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu do poniedziałkowych danych GUS ws. przeciętnego wynagrodzenia w I kw. tego roku.
13.05.2019

Złoty nieco słabszy, zyskuje dolar - komentarz Ebury

Polski złoty na przestrzeni ostatnich kilku dni nieznacznie osłabił się w relacji do euro i dolara amerykańskiego. Zmiany na parach były jednak związane przede wszystkim z tym, co działo się na szerokim rynku – szczególnie ze spadkami na parze EUR/USD, a nie z tym, co ma miejsce w kraju.
24.04.2019

Prawie 300-metrowa MSC Poesia rozpoczęła sezon statków pasażerskich w Porcie Gdynia (foto, wideo)

Luksusowa, olbrzymia i piękna. Takimi słowami opisywały wycieczkowiec MSC Poesia osoby, które w środę przybyły do Gdyni, by powitać prawie 300-metrowy statek pasażerski. Jednostka około południa zacumowała przy Nabrzeżu Francuskim, rozpoczynając sezon wycieczkowy w Porcie Gdynia.
24.04.2019

Rynki będą budziły się po okresie świątecznym - komentarz Ebury

Czas poprzedzający Wielkanoc oznacza zazwyczaj jedne z najmniej aktywnych sesji na rynku walutowym. Pod tym względem ubiegły tydzień nie stanowił wyjątku. Większość walut G10 utrzymało się w stabilnym korytarzu wahań plus minus 0,5%.
23.04.2019

Tak marynarze świętują Wielkanoc (foto)

Wielkanoc to najważniejsze święto chrześcijaństwa, obchodzone na całym świecie na pamiątkę zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. To również czas spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Na morzu marynarze z daleka od domu i bliskich nie mają innego wyboru, jak wspólne świętowanie na pokładach statków – informuje portal Ships&Ports.
21.04.2019

Pierwszy na świecie niewidomy żeglarz przepłynął Pacyfik

Japończyk Mitsuhiro Iwamoto został w sobotę pierwszym niewidomym, który przepłynął Ocean Spokojny na pokładzie łodzi żaglowej bez zawijania do portów - poinformowała japońska prasa.
20.04.2019

Świnoujście: Święta nad morzem

Do nadmorskiego Świnoujścia na wielkanocne święta chętnie i licznie przyjeżdżają turyści. To właśnie okres świąteczny, a po nim majówka jest początkiem letniego sezonu - podkreśla świnoujska branża turystyczna.
20.04.2019

Włochy: Wenecja przygotowuje się na masowy napływ turystów

Turyści, którzy przybędą do Wenecji w czasie Świąt Wielkanocnych i długiej przerwy do 1 maja muszą liczyć się z utrudnieniami i nadzwyczajnymi krokami mającymi na celu zapewnienie bezpieczeństwa i uniknięcie chaosu. Nie wyklucza się zamykania zatłoczonych placów i uliczek.
20.04.2019

Sześć okrętów NATO zawinęło do Gdyni. Cztery można zwiedzać (foto)

Sześć okrętów NATO w Porcie Gdynia. Jednostki Stałego Zespołu Sił Morskich NATO-SNMG1 zawinęły tam w piątek rano. Oprócz polskiej fregaty rakietowej ORP Gen. K. Pułaski, są to okręty z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, USA i z Wielkiej Brytanii. Wizyta ma charakter roboczy, a marynarze pozostaną w Gdyni przez całe Święta Wielkanocne. Część jednostek jest dostępna dla zwiedzających.
19.04.2019

Okręty NATO w Gdyni zostaną udostępnione do zwiedzania

W piątek, 19 kwietnia, w godzinach rannych, do gdyńskiego portu wejdzie 6 okrętów Stałego Zespołu Sił Morskich NATO - SNMG1 (Standing NATO Maritime Group One). Wśród okrętów będzie polska fregata ORP Gen. K. Pułaski.
18.04.2019

Tak słabo na rynku ropy nie było od wielu tygodni

Ropa w USA kosztuje lekko poniżej 64 dolarów za baryłkę, ale tak słabego tygodnia surowiec ten dawno nie notował - podają maklerzy.
18.04.2019

Sześć okrętów NATO wpłynie w piątek do Gdyni

Sześć okrętów Stałego Zespołu Sił Morskich NATO-SNMG1 wpłynie w piątek do portu w Gdyni. Oprócz polskiej fregaty rakietowej ORP Gen. K. Pułaski będą to jednostki z Hiszpanii, Niemiec, Turcji, USA i z Wielkiej Brytanii. Wizyta ma charakter roboczy.
16.04.2019

Wielka Brytania: May wzywa do ponadpartyjnego porozumienia ws. brexitu

Premier Theresa May wezwała w czwartek Partię Pracy do wypracowania ponadpartyjnego porozumienia ws. brexitu, przyznając, że współpraca z opozycją "nie jest normalnym sposobem prowadzenia brytyjskiej polityki" i może być "niekomfortowa" dla części polityków.
12.04.2019

Post – czas refleksji, ale też zwiększonej presji na oceany

Środa Popielcowa rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Jedzenie ryb zamiast mięsa jest popularną tradycją podczas sześciotygodniowego postu, który kończy się Wielkanocą. Sezon wielkopostny w dużym stopniu zwiększa sprzedaż ryb i owoców morza, co w konsekwencji wywiera dodatkową presję na przełowione morza i oceany. Około 33% światowych stad ryb morskich jest przełowione, a 60% jest poławiane na najwyższym możliwym poziomie. Mimo tego konsumpcja ryb bez wyrzutów sumienia jest możliwa.
07.03.2019

Od 2019 roku handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu

Od 1 stycznia 2019 roku przepisy ustawy ograniczającej handel w niedziele będą zaostrzone - handel będzie dozwolony w jedną niedzielę w miesiącu.
01.01.2019

Wydarzenia gospodarcze roku 2018

Dalsze uszczelnienie systemu podatkowego, poprawiająca się sytuacja budżetu państwa, dobra pozycja Polski w ratingach, uchwalenie ustawy o PPK, ale także afery GetBack i KNF oraz protesty rolników i pracowników LOT - to niektóre wydarzenia gospodarcze w 2018 roku.
28.12.2018

Coraz więcej cudzoziemców chce pracować w Polsce

235,6 tys. zezwoleń na pracę wydano w ubiegłym roku cudzoziemcom w Polsce. W tym roku zapewne będzie ich jeszcze więcej. To prawie dwa razy więcej niż w 2016 r. i ponad sześć razy więcej niż w 2012 r. 81,7 proc. zezwoleń otrzymali obywatele Ukrainy.
17.12.2018

DFDS z dobrym wynikiem finansowym w trzecim kwartale

Duńska spółka żeglugowa i logistyczna DFDS zanotowała wzrost zysku w trzecim kwartale obecnego roku. Same przychody firmy osiągnęły 662,3 mln dolarów, o 11 proc. więcej w stosunku r/r. Zysk EBITDA spółki wzrósł za to o 7 proc, do 210,7 mln dolarów.
13.11.2018

DFDS zainstaluje scrubbery na wszystkich swoich śródziemnomorskich promach

Duńska firma żeglugowa i logistyczna DFDS panuje zainstalować scrubbery na swoich 12 promach pływających po Morzu Śródziemnym. Jednostki zawijają do portów w Turcji, Włoszech, Grecji i Francji.
11.09.2018

Stabilne wzrosty i obiecujące perspektywy. DFDS podsumowuje II kwartał 2018 r.

Firma DFDS opublikowała wyniki za II kwartał 2018 r. To był okres wzrostów, a władze firmy nie ukrywają, że są zadowolone z osiągniętych w tym czasie rezultatów.
22.08.2018

Coraz więcej pojazdów ciężarowych korzysta z serwisu Helsingborg-Helsingör. Udany II kwartał w wykonaniu HH-Ferries

HH-Ferries Group jest kolejnym przewoźnikiem, który podsumował ostatnie miesiące działalności. Firma opublikowała właśnie wyniki za II kwartał 2018 r. W tym okresie udało się jej odnotować wyraźny wzrost w zakresie przewiezionych pojazdów ciężarowych.
13.08.2018

Nowi mieszkańcy Akwarium Gdyńskiego

Rekin epoletowy, arotron cytrynowy, krab pająkowy i langusta – to nowi lokatorzy Akwarium Gdyńskiego. W naszym mieście są od kilku tygodni. Zwierzęta można podziwiać w salach dedykowanych wodnym stworzeniom oraz rafie koralowej, które znajdują się na pierwszym piętrze budynku.
08.08.2018

Kurtek: Dane o produkcji potwierdzają, że gospodarka jest w fazie wzrostu

Opublikowane w poniedziałek przez GUS dane o produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej potwierdzają, że gospodarka jest w fazie wzrostu, choć o ile produkcja przemysłowa ma się lepiej od oczekiwań, produkcja budowlano-montażowa rozczarowuje - komentuje Monika Kurtek.
21.05.2018

Silny dolar nie pomógł złotemu

W przeciwieństwie do ostatnio obserwowanego trendu, w zeszłym tygodniu największą zmiennością spośród wszystkich rynków finansowych charakteryzował się rynek walutowy, podczas gdy wahania na rynku akcji i obligacji pozostawały dość niewielkie.
08.05.2018

Rafalska: Zakaz handlu w niedziele nie najgorzej przyjmowany

Ustawa ograniczająca handel w niedziele oraz święta "jest nie najgorzej przyjmowana i realizowana" - mówiła minister Elżbieta Rafalska w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Boguchwały k. Rzeszowa.
21.04.2018

Michał Korneszczuk wygrywa A-CAT INTERNATIONAL EASTER CUP we Włoszech

Po udanych, zeszłorocznych Mistrzostwach Świata Katamaranów A-Class w Sopocie, polscy żeglarze nie spoczęli na laurach i kontynuują dobrą passę w jednoosobowych katamaranach klasy A.
03.04.2018

PE w żeglarstwie – trener kadry Kowalski: na Majorce bardzo silna obsada

Prawie 1200 żeglarzy z 64 krajów, w tym 38 Polaków, rywalizować będzie w klasach olimpijskich u wybrzeży Majorki od poniedziałku do soboty w 49. edycji Trofeo SAR Princesa Sofia.
31.03.2018

Polacy powalczą o obronę złotych medali w Pucharze Księżniczki Zofii

W piątek, 30 marca w Palma de Mallorca rozpocznie się, zaliczany do żeglarskiego Pucharu Europy Puchar Księżniczki Zofii. Wśród prawie 1200 zgłoszonych zawodników wystartuje 39 Polaków, w tym broniący złotych medali Zofia Klepacka i Paweł Tarnowski. Pierwsze wyścigi odbędą się już w poniedziałek.
30.03.2018

Prezes PKP: Założenia dla holdingu PKP są już gotowe

Założenia utworzenia holdingu PKP są już przygotowane, a prezentacja koncepcji jego utworzenia zostanie przedstawiona w pierwszym tygodniu po świętach wielkanocnych - poinformował PAP prezes PKP SA Krzysztof Mamiński.
30.03.2018

DZIEŃ NA FX/FI: EUR/PLN może testować 4,25; rentowności nie będą już spadać

EUR/PLN może w przyszłym tygodniu testować poziom 4,25, a nawet 4,30, zależnie od skali zawirowań na rynkach globalnych - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, rentowności polskich obligacji osiągnęły minima i choć w krótkim terminie pozostaną w trendzie bocznym, to w dłuższej perspektywie będą rosnąć.
23.03.2018

18 marca - kolejna niedziela z zakazem handlu

18 marca tego roku będzie drugą niedzielą, kiedy nie zrobimy zakupów w większości sklepów. Najbliższe niedzielne zakupy będą możliwe 25 marca. Zgodnie z nowym prawem w każdym miesiącu br. dwie niedziele będą handlowe - pierwsza i ostatnia. W 2018 r. Polacy będą mogli zrobić zakupy w 21 niedziel.
17.03.2018

PIH: Protestujemy przeciwko poszerzeniu zakazu handlu w niedziele o centra dystrybucyjne

Protestujemy przeciwko poszerzeniu zakazu handlu w niedziele o centra dystrybucyjne - powiedział w piątek prezes Polskiej Izby Handlu Waldemar Nowakowski. Dodał, że PIH jest zaniepokojony rozszerzeniem przez Państwową Inspekcję Pracy katalogu podmiotów podlegających zakazowi.
16.03.2018

Weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele

W czwartek weszła w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. Zgodnie z nią handel w niedziele będzie ograniczany - do dwóch niedziel w miesiącu w tym roku i jednej niedzieli w miesiącu w 2019 r. Od 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele z pewnymi odstępstwami.
01.03.2018

W marcu pierwsze niedziele z ograniczonym handlem

Od 1 marca wejdzie w życie ustawa ograniczająca handel w niedziele. Oznacza to, że niedzielne zakupy będziemy mogli zrobić tylko dwa razy - w pierwszą niedzielę - 4 marca oraz w ostatnią - 25 marca. W dwie pozostałe niedziele będzie obowiązywał zakaz handlu z pewnymi ograniczeniami.
26.02.2018

Stopniowe ograniczanie handlu w niedziele od 1 marca 2018 r.

Od 1 marca br. handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany - do dwóch niedziel w 2018 roku, a w 2019 r. jednej niedzieli. Od 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele, jednak z pewnymi odstępstwami. To efekt ustawy, którą we wtorek podpisał prezydent Andrzej Duda.
30.01.2018

Prezydent podpisze 30 stycznia ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta

Prezydent Andrzej Duda podpisze we wtorek 30 stycznia ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta - poinformowało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP.
25.01.2018

Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy ograniczającej handel w niedziele

Sejm zaakceptował w środę poprawki Senatu do ustawy ograniczającej handel w niedziele. Od 1 marca handel w niedziele będzie stopniowo ograniczany - początkowo do dwóch niedziel w 2018 roku, a następnie do jednej niedzieli w 2019 r. Od 2020 r. będzie obowiązywał zakaz handlu w niedziele.
11.01.2018

Sejm: Komisja pozytywnie rozpatrzyła senackie poprawki do ustawy ograniczającej handel w niedziele

Sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny odniosła się pozytywnie do poprawek Senatu zaproponowanych do ustawy ograniczającej handel w niedziele. Poprawki doprecyzowują m.in. kwestie handlu w niedziele w kwiaciarniach, piekarniach, cukierniach.
09.01.2018

Do 22 stycznia zgłoszenia do najważniejszej polskiej imprezy podróżniczej – Kolosów

Do 22 stycznia organizatorzy gdyńskich Kolosów - Ogólnopolskich Spotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów, czekają na zgłoszenia od organizatorów wypraw chcących opowiedzieć o nich w ramach kolejnej – planowanej na marzec 2018 r. edycji imprezy.
27.12.2017

Senat: Wyłączenie spod zakazu handlu w niedziele sprzedaży ryb

Zakaz handlu w niedziele ma nie obejmować placówek handlowych, w których przeważa działalność gastronomiczna - stanowi jedna z poprawek zarekomendowanych podczas posiedzenia senackich komisji, które zajęły się ustawą ograniczającą handel w niedziele.
15.12.2017

Raport finansowy DFDS z drugiego kwartału już dostępny

Duński operator promowy DFDS opublikował kilka dni temu raport finansowy, w którym dokumentuje swój zysk operacyjny w wysokości 12 % w drugim kwartale roku, wynoszący 495 milionów koron duńskich.
23.08.2017

Promy do Szwecji: HH Ferries opublikował swoje wyniki z II kwartału

Przewoźnik promowy pochwalił się wzrostem przewozów za drugi kwartał 2017 roku. Z udostępnionych danych jasno wynika, że zawdzięcza go zwiększonemu popytowi na przewóz samochodów osobowych oraz pasażerów. Potwierdza to również komentarz dyrektora zarządzającego HH Ferries, Jensa Ole Hansena, który przyznał, że duży wpływ na zwiększenie ruchu pasażerskiego w drugim kwartale roku miały późno wypadające Święta Wielkanocne.
17.08.2017

Czym łowić ryby, gdy obok czyha foka, czyli – szwedzkie doświadczenia okiem polskich rybaków

Grupa polskich rybaków odwiedziła niewielką osadę Järnavik w południowej Szwecji. Chcieli przyjrzeć się, jak działają w praktyce rybackiej narzędzia pułapkowe, o których nieraz słyszeli w kontekście ochrony ptaków i ssaków morskich przed przyłowem.
06.06.2017

Najlepsze w historii kwartalne wyniki DFDS

Popularny przewoźnik promowy DFDS osiągnął 4% wzrost przychodów w ciągu pierwszych trzech miesięcy 2017 roku – jest to najlepszy z dotychczas osiągniętych wyników w pierwszym kwartale roku.
23.05.2017

Tallink opublikował wyniki za I kwartał

Grupa Tallink to kolejny operator promowy, który podzielił się wynikami za I kwartał 2017 r. Okazały się one nieco słabsze niż rezultat osiągnięty w analogicznym okresie 2016 r.
15.05.2017

Spore wzrosty DFDS w I kwartale

DFDS pochwaliło się wynikami finansowymi uzyskanymi w I kwartale tego roku. Firma poprawiła wskaźniki w porównaniu z ubiegłym rokiem, pomimo nie do końca korzystnego kalendarza.
11.05.2017

Organizacje pozarządowe ratują migrantów na Morzu Śródziemnym

Niemieckie organizacje pozarządowe, w tym Sea-Eye e.V. i Jugend Rettet e.V., utworzone w odpowiedzi na falę imigrantów docierających do Niemiec od 2015 roku, ratują życie uciekinierom usiłującym przedostać się z Afryki do Europy przez Morze Śródziemne.
18.04.2017

Święta Wielkanocne PKW Czernicki

15.04.2017

Fjord Cat wraca na trasę, ale Fjord Line musi odwołać część rejsów

Firma Fjord Line zdecydowała się w tym roku wznowić rejsy szybkim promem Fjord Cat szybciej niż zazwyczaj. Problem w tym, że dały o sobie znać problemy z pogodą oraz techniczne, powodując już czasowe unieruchomienie popularnej jednostki.
11.04.2017

PKW Czernicki 2017 w „Ariadne 17”

ORP „Kontradmirał X. Czernicki” wraz z podległymi okrętami SNMCMG2 zakończył udział w międzynarodowym ćwiczeniu sił przeciwminowych „Ariadne 17”. Jednostki Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO Grupa 2 opuściły grecki port Patras i obrały kurs na Morze Liguryjskie.
10.04.2017

W połowie czerwca otwarcie kładki na Ołowiankę

Budowa kładki na wyspę Ołowianka dobiega końca. Trwają ostatnie prace budowlane, montażowe i wykończeniowe. Znamy już dokładne terminy jej otwarcia oraz oddania do użytku.
08.04.2017

Puls Biznesu: Centralny Terminal Intermodalny i Centralny Port Lotniczy pochłoną 35 mld zł

CPK to nie tylko przewozy pasażerskie, ale również hub transportowy o wymiarze regionalnym. Wkrótce rząd powoła pełnomocnika do tego projektu –pisze czwartkowy "Puls Biznesu".
05.04.2017

Rafalska: rekomendujemy dalsze prace nad projektem ws. handlu w niedzielę

MRPiPS chce, by projekt dot. ograniczenia handlu w niedzielę trafił do dalszych prac – powiedziała we wtorek szefowa resortu Elżbieta Rafalska. Minister sama opowiada się za tym, by w miesiącu były dwie niedziele wolne. Zaznaczyła jednak, że nie jest to stanowisko resortu.
01.03.2017

Szwed: projekt ws. ograniczenia handlu w niedzielę powinien być przepracowany w Sejmie

Kary za nieprzestrzeganie zakazu handlu w niedzielę nie są adekwatne do przewinienia. Obywatelski projekt ws. ograniczenia handlu powinien być „mocno przepracowany” w Sejmie – ocenił w rozmowie z PAP wiceminister rodziny i pracy Stanisław Szwed.
28.02.2017

Mariusz Zaruski: generał gór i mórz

„Prowadziłem Polaków na morze” – pisał gen. Mariusz Zaruski w książce „Wśród wichrów i fal”. 150 lat temu, 31 stycznia 1867 r., urodził się jeden z najbardziej niezwykłych społeczników i oficerów II RP, który połączył pasję do gór i morza ze służbą Polsce.
31.01.2017

Projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele niespójny z Kodeksem pracy. Nowe przepisy budzą wiele wątpliwości

Obywatelski projekt ograniczenia handlu w niedzielę budzi wątpliwości branży handlowej. Przeciwko niemu są właściciele sklepów, stacji benzynowych, a nawet samoobsługowych maszyn sprzedających przekąski (tzw. automatów vendingowych). Poza tym nowe prawo może być niespójne z Kodeksem pracy oraz wprowadzać chaos w dotychczasowej legislacji.
13.12.2016

Zakaz handlu w niedzielę zagrozi działalności polskich portów

Proponowany w obywatelskim projekcie zakaz handlu w niedzielę stanowi poważne zagrożenie dla portów w Szczecinie i Świnoujściu – uważają zachodniopomorscy posłowie Platformy Obywatelskiej. Ich zdaniem może oznaczać to straty 1 mld zł miesięcznie.
05.12.2016

Pięć osób rannych po kolizji promu Manannan

Świąteczne plany niektórych pasażerów zostały pokrzyżowane po incydencie, do jakiego doszło na Morzu Irlandzkim. Należący do Isle of Man Steam Packet Company prom Manannan uległ kolizji. Konieczna była hospitalizacja niektórych pasażerów.
29.03.2016

Międzynarodowy świąteczny obiad studentów Akademii Marynarki Wojennej

W środę 23 marca, podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej tuż przed wyjazdem do rodzinnych domów spotkali się na uroczystym obiedzie wielkanocnym.
24.03.2016

Kot - pasażer na gapę - ma nowy dom

Pamiętacie kota, który przed Bożym Narodzeniem chciał na gapę przeprawić się promem ze Szwecji do Polski? Na Wielkanoc mamy zakończenie tej historii.
24.03.2016

Scandlines chce wprowadzić promy całkowicie wolne od emisji

Podczas corocznego spotkania z politykami i przedstawicielami mediów, operator promowy Scandlines ogłosił, że celem firmy jest wdrożenie do floty promów wolnych od emisji w ciągu najbliższych kilku lat.
01.02.2016

Tak wygląda prom Berlin po „terapii odchudzającej”

Tak długo oczekiwany prom Berlin, który już wkrótce zasili flotę Scandlines, jest już prawie gotowy. Operator oficjalnie potwierdził, że "odchudzanie" zakończyło się powodzeniem. Podobną „dietę” przeszedł również prom Copenhagen, który także wejdzie do eksploatacji w tym roku.
18.01.2016

Wypadek w Remontowej ograniczy ilość przewozów

Wypadek promu Princess Benedikte w Gdańskiej Stoczni Remontowej ograniczy liczbę przewozów na trasie Rodbyhavn-Puttgarden. Statki będą odpływały tylko co 40 minut.
18.03.2015

Miliony inwestowane w Port nad Odrą na Gocławiu

Za osiem milionów złotych umocnione zostanie nabrzeże, które - po zakończeniu prac - będzie mogło przyjmować większe statki.
22.12.2014

Węgiel: kto kupił rekordowy fracht z chińskiego masowca?

Rekordowy ładunek 113 tys. t węgla, który przypłynął do Polski przed Wielkanocą z Chile i został już rozładowany w Porcie Północnym w Gdańsku, najprawdopodobniej spalony zostanie w elektrowniach franckuskiej grupy EDF - Électricité de France.
27.05.2014

Rusza budowa supernowoczesnego okrętu przeciwminowego Kormoran

To będzie odbicie się od dna floty Polskiej Marynarki Wojennej - mówią eksperci. Dla gdańskiej stoczni Remontowa Shipbuilding to będzie jedna z najważniejszych i najbardziej skomplikowanych inwestycji od kilkunastu lat. Tuż po Wielkanocy rusza budowa supernowoczesnego okrętu przeciwminowego Kormoran. Za osiem lat pod polską banderą mają według planów pływać trzy takie jednostki.
18.04.2014

Życzenia Świąteczne od firmy ACTIV

Zarząd i pracownicy firmy Activ sp. z o.o. Życzą Wszystkim Miłych, Pogodnych i Spokojnych Świąt Wielkanocnych! Wiosennego optymizmu, uśmiechu i radosnej atmosfery w gronie najbliższych.
18.04.2014

Smyril Line - rekordowy wynik

Armator promowy Smyril Line, należący do grupy Blue Watter Shipping od wielu lat obsługuje połączenia promowe z Danii na Wyspy Owcze i Islandię. Sezon letni tego roku był dla firmy wyjątkowy pod względem ilości przewiezionych pasażerów. W ciągu dwóch letnich miesięcy (lipca i sierpnia) odnotowano wynik 50000 pasażerów, co na tak długą i kosztowną podróż, jest dla tego kierunku ilością rekordową.
20.11.2013

Kolejne znalezisko z czasów wojny w porcie morskim w Ustce

Kolejny niewybuch w porcie morskim w Ustce. Tym razem pocisk przeciwlotniczy z czasów II Wojny Światowej znaleźli w Ustce robotnicy budujący w zachodniej części portu przy Aukcji Rybnej nową mroźnię. To kolejne już znalezisko z czasów wojny odkryte w Ustce.
09.04.2013

Dyrektor Centrum Żeglarskiego odebrał wypowiedzenie

Dyrektor Centrum Żeglarskiego w Szczecinie dostał wypowiedzenie. Dokument odebrał po czterech miesiącach zwolnienia lekarskiego.
08.04.2013

Roman Paszke wystartował w rejs dookoła globu!

27 grudnia 2012 roku o godzinie 16:06:27 (UTC) Roman Paszke na katamaranie GEMINI 3 rozpoczął rejs dookoła świata, samotnie non – stop, drogą pod wiatr.
27.12.2012

Darłowo dostało z UE 10 mln zł na budowę drogi do portu

Darłowo (Zachodniopomorskie) dostało 10 mln 95 tys. zł z Programu Operacyjnego „Ryby 2007 – 2013” na budowę nowej drogi dojazdowej do portu rybackiego. To największa dotacja dla miasta z unijnych funduszy.
22.06.2012

Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim naszym czytelnikom, partnerom, klientom i współpracownikom, wszystkiego co najlepsze i najprzyjemniejsze, rodzinnej atmosfery, szczęścia osobistego, pogody ducha, smacznego święconego jajka i suto zastawionych stołów. Zespół portalu GospodarkaMorska.pl
06.04.2012

Obiad Wielkanocny podchorążych

W czwartek, 5 kwietnia, podchorążowie Akademii Marynarki Wojennej uczestniczyli w uroczystym obiedzie wielkanocnym. Podczas spotkania świąteczne życzenia złożył rektor-komendant Akademii Marynarki Wojennej kontradmirał dr inż. Czesław Dyrcz i dowódca Centrum Operacji Morskich kontradmirał dr inż. Stanisław Zarychta. Świąteczny posiłek pobłogosławił dziekan MW ks. prałat kmdr Bogusław Wrona.
06.04.2012

Nad morze Wodnymi Liniami Lotniczymi

Wodolot Bosman do Świnoujścia ma wystartować 15 maja. Wodne Linie Lotnicze swój wodolot zamierzają wypuścić już przed Wielkanocą. Myślą też o tramwaju wodnym.
22.03.2012

Odezwał się samotny żeglarz

Żeglujący wokół globu Tomasz Cichocki, z którym od ponad miesiąca nie było kontaktu, przekazał poprzez rosyjski statek, że poza awarią systemu łączności satelitarnej wszystko jest OK. Jak podkreśliła jego rodzina, lepszego prezentu nie mogli się spodziewać. W niedzielę szef projektu Krzysztof Mikunda otrzymał telefon z rosyjskiego statku "Profesor Kromow", z którym za pomocą krótkofalówki nawiązał łączność kapitan Cichocki, 53-letni olsztynianin.
29.12.2011

Boże Narodzenie, Wielkanoc, lato. Utracone rybne tradycje...

Druga z serii publikacji ukazuje bezpośredni wpływ przełowienia na kulinarne tradycje Europy. Niegdyś popularne potrawy rybne zaczynają znikać z naszych stołów, lub z dań powszechnych zmieniają się w potrawy luksusowe.
21.12.2011

Lotos i PERN wspólnie zbudują kawerny na Pomorzu

Wygląda na to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami koncepcja budowy kawern na ropę naftową na Pomorzu wejdzie wreszcie w fazę realizacji. Według naszych informacji tuż przed świętami wielkanocnymi porozumienie w tej sprawie zawarły dwa kluczowe podmioty - PERN "Przyjaźń" oraz Grupa Lotos.
28.04.2011

UE dorzuciła na drogę do portu

Darłowo dostało 10 mln 95 tys. zł z Programu Operacyjnego "Ryby 2007 - 2013" na budowę nowej drogi dojazdowej do portu rybackiego. To największa dotacja dla miasta z unijnych funduszy. W poniedziałek po południu burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz podpisał z Jarosławem Łojką, dyrektorem Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa umowę na dofinansowanie projektu.
19.04.2011

Dziękujemy za wysłane grafiki.