• <

Scandlines chce wprowadzić promy całkowicie wolne od emisji

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Scandlines chce wprowadzić promy całkowicie wolne od emisji

Partnerzy portalu

Scandlines chce wprowadzić promy całkowicie wolne od emisji - GospodarkaMorska.pl

Podczas corocznego spotkania z politykami i przedstawicielami mediów, operator promowy Scandlines ogłosił, że celem firmy jest wdrożenie do floty promów wolnych od emisji w ciągu najbliższych kilku lat.

Aby osiągnąć ten cel, firma zamierza przekształcić posiadane sześć promów hybrydowych do promów typu "plug-in" pływających na baterie w pobliżu brzegu, po wcześniejszym naładowaniu ich w porcie.

W celu wprowadzenia niezbędnych zmian technologicznych i logistycznych, Scandlines wezwał do wsparcia ze strony organów politycznych.
Dyrektor ds. operacyjnych w Scandlines Morten Haure-Petersen poinformował, że rok 2015 był udanym dla firmy, ponieważ zanotowano "znaczący wzrost ruchu" zarówno dla przewozów samochodów osobowych, jak i ładunków, zwłaszcza na linii Rostock - Gedser. W związku z tym, trasa pilnie potrzebuje długo oczekiwanego wprowadzenia dwóch nowych jednostek - Berlin i Copenhagen, z których pierwszy ma wejść do ruchu w okresie wielkanocnym tego roku.

Źródło:
promy24.com

Dziękujemy za wysłane grafiki.