• <

Dar Młodzieży już po remoncie. Wyruszył do Antwerpii

AK

17.03.2022 21:23
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Dar Młodzieży już po remoncie. Wyruszył do Antwerpii

Partnerzy portalu

Dar Młodzieży już po remoncie. Wyruszył do Antwerpii - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Po trwającym dwa miesiące remoncie, Dar Młodzieży, statek szkolny Uniwersytetu Morskiego, wyruszył w czwartek (17 marca) z Gdyni do Antwerpii. To jednocześnie pierwszy rejs szkoleniowy dla tej fregaty.

Profesor Bogumił Łączyński, dyrektor Działu Armatorskiego i Praktyk Morskich powiedział na antenie Radia Gdańsk, że na pokładzie zamustrowali praktykanci, uczniowie z Zespołu Szkół Morskich z Gdańska.

W Antwerpii zamustruje dodatkowo 95 studentów i instruktorów z tamtejszej Akademii Morskiej. Z Antwerpii Dar Młodzieży popłynie do Kadyksu.

Jak informuje Radio Gdańsk, podczas rejsu do Kadyksu praktykanci i załoga spędzą Wielkanoc na morzu. Powrót do Antwerpii planowany jest na 22 kwietnia. Kolejne grupy studentów wyruszą już do Hamburga, Rouen i Kolonii. Planowana jest również wizyta władz uczelni w Rostocku, pierwszym porcie, do którego zawinęła fregata po podniesieniu bandery w 1982 roku.

Do Gdyni jednostka zawita ponownie pod koniec maja. Dodajmy, że fregata w lipcu 2022 roku obchodzi jubileusz 40-lecia swojej służby. Dar Młodzieży został zbudowany w Stoczni Gdańskiej.


Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.