• <

US Army znów w Porcie Gdynia

AK

14.02.2022 20:48 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

US Army znów w Porcie Gdynia - GospodarkaMorska.pl
Fot. GospodarkaMorska.pl

Statek towarowy ARC Defender wszedł w do Gdyni 13 lutego. Przypłynął po kolejną partię sprzętu amerykańskiej armii stacjonującej w Europie. Operacja odbyła się na terenie Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego (BCT). Wyposażenie armii jest przechowywane na placu składowym Portu Gdynia przy ul. Logistycznej.

Jak podaje miejski portal Gdynia.pl, na pokład ARC Defender załadowano około 300 sztuk różnego sprzętu należącego do US Army. Były wśród nich kontenery z wyposażeniem i samochody bojowe. Sprzęt wraca do Stanów Zjednoczonych.

Amerykański sprzęt przypłynął do Gdyni 31 stycznia na pokładzie ARC Patriot. Został wówczas rozładowany na terminalu kontenerowym BCT i trafił na plac składowy przy ul. Logistycznej – tuż przy estakadzie Kwiatkowskiego, w sąsiedztwie terminalu promowego Stena Line i terminali kontenerowych.

Niedzielny przeładunek również odbył się na terenie BCT. Gdyński terminal kontenerowy od kilku lat ma bezpośredni kontrakt z armią amerykańską na przeładunki dla wojska. Z kolei sprzęt przewozi armator American Roll-On Roll-Off Carrier (ARC).

Przypomnijmy, że na początku lutego gościł tu wspomniany statek ARC Patriot. Wyładowano wówczas ponad 200 elementów wyposażenia Batalionu 185. Pułku Piechoty z Kalifornii, a do Stanów Zjednoczonych wysłano sprzęt 3. Batalionu 161. Piechoty US Army.

CZYTAJ też: Amerykański sprzęt wojskowy w Porcie Gdynia

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.