• <
nauta_2024

Drugi kadłub CSOV wybudowany w stoczni Crist dotarł do Norwegii

jm

09.05.2024 16:13
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Drugi kadłub CSOV wybudowany w stoczni Crist dotarł do Norwegii

Partnerzy portalu

Fot. Ulstein

Do norweskiej stoczni Ulstein Werft dotarł w środę wybudowany w gdyńskiej stoczni Crist kadłub drugiego z serii jednostek typu construction service operation vessels (CSOV) budowanych dla armatora Olympic.

Kadłub CSOV zbudowany w gdyńskim Criście powstał na bazie projektu ULSTEIN SX222. Statek ma 89,6 m długości i 19,2 m szerokości, będzie na nim pracować 126 osób w 91 kabinach. Konstrukcja dotarła do Norwegii z Polski we środę i została doholowana do hali dokowej, gdzie rozpoczną się prace malarskie. Statek zostanie też wkrótce doposażony, dopiero wtedy będzie mógł rozpocząć testy. Tym samym kadłub dołączył do wybudowanego już wcześniej w Gdyni siostrzanego statku, który do Norwegii został przeholowany wcześniej. Ta jednostka jest już na zaawansowanym etapie rozruchu i wkrótce będzie mogła rozpocząć próby morskie.

Oba statki będą wyposażone w spalinowo-elektryczne układy napędowe i systemy magazynowania energii w akumulatorach. Za projekt jednostek odpowiedzialny jest Ulstein.

– Cieszymy się, że możemy powitać drugi kadłub w Ulstein w celu jego ostatecznego wyposażenia. Mając już dwa statki w stoczni, przygotowujemy się na pracowity okres poprzedzający dostawę pierwszego statku tego lata – powiedział Marius Bergseth, dyrektor operacyjny Olympic. – Statki te są wyposażone w najnowocześniejszą technologię, w tym najnowocześniejszy dźwig z kompensacją 3D i trap do pracy, zapewniający bezpieczny transport personelu i ładunku do morskich turbin wiatrowych, zapewniając wysoką i bezpieczną operacyjność naszym klientom w trudnych warunkach morskich – dodał Bergseth.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.