• <
gryfia_70lat

Błękitna flaga w Porcie Jachtowym w Kołobrzegu [GALERIA]

sg

22.06.2022 14:05
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Błękitna flaga w Porcie Jachtowym w Kołobrzegu [GALERIA]

Partnerzy portalu

Błękitna flaga w Porcie Jachtowym w Kołobrzegu [GALERIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Kołobrzeg

W kołobrzeskim Porcie Jachtowym zawisła dzisiaj Błękitna Flaga. To wyróżnienie przyznawane jest w całej Europie za spełnienie rygorystycznych norm czystości.
 
To prestiżowe wyróżnienie przyznane zostało po raz kolejny po spełnieniu rygorystycznych norm czystości wody i bezpieczeństwa na bieżący rok. Błękitna Flaga jest programem realizowanym w celu promowania ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich. Program ten spełnia także ważną rolę zwiększania świadomości ekologicznej turystów oraz społeczności lokalnych. Kołobrzeg otrzymał łącznie cztery Błękitne Flagi.

Błękitna Flaga przyznawana jest nie tylko w Europie, ale również m.in. w Republice Południowej Afryki, na Karaibach, w Maroku czy w Nowej Zelandii. W 2022 roku wyróżniono Błękitnymi Flagami aż 5042 plaże, kąpieliska i przystanie z 48 krajów, z tego w Polsce 32 kąpieliska i 9 marin.

Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg administruje nabrzeżami o łącznej długości 3 049 mb i terenami o łącznej powierzchni 18,84 ha. Stanowi to udział w wysokości 65 proc.  wszystkich nabrzeży i 50 proc. terenów zlokalizowanych w Porcie Kołobrzeg. W porcie realizowanych jest kilka funkcji, w tym: rybacka, handlowa, jachtowa i pasażerska.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.