• <
NAUTA_1100_200PX_100_LAT

Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki
VEGA_790x140_2026
16220 artykułów

Corsica Ferries inwestuje w budowę zielonych rorowców

Francuski start-up Neoline Armateur donosi, że zakończył pierwszy krok ku budowie rorowca napędzanego wiatrem, który firma planuje wprowadzić na rejsy transatlantyckie. Do inwestorów dołączyła firma przewozowa Corsica Ferries, przejmując część udziałów w rozwijającej się firmie.

13.01.2023, 15:22

W Szczecinie uczczono obchody 30. rocznicy zatonięcia promu Jan Heweliusz

W piątek przed pomnikiem pamięci ofiar promu Jan Heweliusz na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie odbył się uroczysty Apel Pamięci oraz złożenie kwiatów. Oddano hołd tym, którzy zginęli w największej katastrofie morskiej w powojennej historii polskiej marynarki handlowej.

13.01.2023, 14:18

Kolejne bloki wycieczkowca opuściły stocznię Crist

Gdyńska stocznia Crist ukończyła prace nad dwoma kolejnymi blokami i jedną kompletną sekcją statku pasażerskiego. Kolejne elementy opuszczą zaś stocznię w ciągu kilku dni.

13.01.2023, 11:07

Ruszą prace na terenie byłej Stoczni Remontowej Gryfia. Powstanie tam terminal instalacyjny

Wojewoda zachodniopomorski udzielił pozwolenia na rozbiórkę obiektów budowlanych znajdujących się na terenie byłej Stoczni Remontowej Gryfia. To tam ma powstać terminal instalacyjny umożliwiający wstępny montaż turbin i masztów, które trafią do morskich farm wiatrowych na Bałtyku.

13.01.2023, 10:49
etmal_790x120_gif_2020

30-ta rocznica zatonięcia promu Jan Heweliusz - wspomnienie

To było 30 lat temu. Pamiętam tę noc. Akurat kilka dni wcześniej wróciłem z morza i byłem w domu. W nocy wiatr tłukł po oknach tak, że spać się nie dało. A rano usłyszałem w radiu, że na Bałtyku, w pobliżu wyspy Rugia, zatonął prom Jan Heweliusz. Znałem ten statek dobrze. Kilka lat wcześniej pracowałem na nim, naprzód jako II-gi oficer, a potem jako pierwszy i starszy oficer. Wyspę Rugia też pamiętałem i pamiętam do dzisiaj.

13.01.2023, 09:44

Rosja zbuduje statek do przechowywania zużytego paliwa jądrowego z lodołamaczy

Rosyjska flota lodołamaczy o napędzie jądrowym powiększyła się w ostatnich latach, a w budowie są kolejne jednostki. Władze zatwierdziły także projekt budowy statku, który będzie odbierał, przechowywał i transportował zużyte paliwo jądrowe i odpady radioaktywne z tych statków.

12.01.2023, 13:15

Drugi 240-metrowy statek we flocie Stena Line na linii Gdynia-Karlskrona otrzymał oficjalną nazwę – Stena Ebba [GALERIA]

W Karlskronie w Szwecji, odbyła się, 11 stycznia br., uroczystość nadania nazwy promowi Stena Ebba, drugiemu z nowych statków typu E-flexer na linii Gdynia-Karlskrona. Butelkę szampana o burtę rozbiła matka chrzestna statku, wojewoda regionu Blekinge w Szwecji, Ulrica Messing.

12.01.2023, 10:16

ORP Kormoran idzie do naprawy

Rozstrzygnięto postępowanie przetargowe w sprawie wyboru wykonawcy naprawy średniej i dokowej niszczyciela min ORP Kormoran. Komenda Portu Wojennego Gdynia wskazała Gdańską Stocznię Remontową.

11.01.2023, 23:57

Partner firmy Damen otwiera nowe biuro na Karaibach

LINEAL Engineering otworzyła nowy punkt w Barranquilla, na karaibskim wybrzeżu Kolumbii. Od momentu założenia przedsiębiorstwa pięć lat temu, jej siedziba znajdowała się w stolicy kraju, Bogocie, co było idealnym miejscem do obsługi klientów rządowych, w tym marynarki wojennej. Kolejne biuro umożliwi zapewnienie wyższego poziomu usług dla klientów z sektora prywatnego.

11.01.2023, 15:08

Niemieccy ekolodzy złożyli skargę ws. nowego pływającego terminala LNG

Niemiecka grupa ekologów Deutsche Umwelthilfe (DUH) złożyła skargę przeciwko koncesji na eksploatację nowego pływającego terminala skroplonego gazu ziemnego (LNG) w Wilhelmshaven w północno-zachodniej części Niemiec, argumentując, że związany z terminalem zrzut chloru jest szkodliwy dla środowiska - informuje w środę agencja Reutera. Nowy terminal zmniejsza uzależnienie Niemiec od rosyjskiej energii.

11.01.2023, 14:24

Katalog firm

JOTUN_2026

Dziękujemy za wysłane grafiki.