• <
siemens_gamesa_2022

ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu 2021

AK

17.12.2021 10:31 Źródło: inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu 2021

Partnerzy portalu

ZMPSiŚ z wyróżnieniem Społecznej Odpowiedzialności Biznesu 2021 - GospodarkaMorska.pl
Fot. ZMPSiŚ

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA (ZMPSiŚ SA)otrzymał drugi rok z rzędu wyróżnienie Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. W tej kategorii spośród 19 nominowanych spółka zajęła pierwsze miejsce w plebiscycie Przedsiębiorca Pomorza Zachodniego Roku 2021 organizowanym przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie zrzeszającą przedsiębiorców Pomorza Zachodniego. W imieniu ZMPSiŚ SA nagrodę odebrał Daniel Stachiewicz, wiceprezes ds. ekonomiczno-finansowych.

Spółka otrzymała wyróżnienie za wkład w ochronę środowiska naturalnego, pomoc szpitalom walczącym z pandemią koronawirusa oraz za wspieranie szeregu inicjatyw społecznych realizowanych zgodnie z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. 

Przypomnijmy, ZMPSiŚ SA spełniając rolę społecznej odpowiedzialności biznesu, w roku 2020 i 2021 zaangażował się w pomoc służbom medycznym w walce z koronawirusem. Przekazał wsparcie finansowe, dzięki czemu został zakupiony nowy sprzęt medyczny.

Ponadto w 2021 roku spółka realizowała plan sponsoringowy obejmując wsparciem kluby sportowe, inicjatywy kulturalne oraz przedsięwzięcia podejmowane przez szkoły i lokalne społeczności. Kontynuowany był także program edukacyjny „Dni portu w szkole” popularyzujący wiedzę o gospodarce morskiej. Za działania w obszarze CSR, ZMPSiŚ SA został w 2021 r. wyróżniony również przez ekonomistów z Uniwersytetu Szczecińskiego tytułem „Równa firma”. 

– Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA  jako zarządca nieruchomości portowych należących do Skarbu Państwa ma bardzo duże znaczenie gospodarcze w regionie. Spółka jest liderem pod względem zrealizowanych i będących w toku inwestycji ukierunkowanych na modernizację infrastruktury portowej, co przyczynia się do ułatwienia działalności gospodarczej przedsiębiorstwom portowym operującym w portach – informuje Monika Woźniak-Lewandowska z Działu Marketingu i Komunikacji ZMPSiŚ SA.

I jak dodaje, ZMPSiŚ SA jest dużym i stabilnym pracodawcą.

– Spółka inicjuje szereg przedsięwzięć o charakterze gospodarczym, wspiera lokalny biznes oraz angażuje się w przedsięwzięcia o charakterze społecznym. Wartość obecnie realizowanego pakietu inwestycyjnego przekracza 1,5 mld złotych – podaje Woźniak-Lewandowska.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.