• <

Zaremba: Zwrot majątku stoczniowego byłym właścicielom jedyną szansą

Strona główna Zaremba: Zwrot majątku stoczniowego byłym właścicielom jedyną szansą

Polski rząd zachowuje się jak paser sprzedając majątek po Stoczni Szczecińskiej - grzmiał podczas dzisiejszej konferencji prasowej senator Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Zaremba.

Jego zdaniem, majątek należy zwrócić byłym właścicielom, czyli przedstawicielom upadłej Porty Holding. Zdaniem Zaremby, to także jedyna szansa na reaktywację w Szczecinie przemysłu stoczniowego.

- Majątek musi wrócić do Porty Holding, a nie marnować się w rękach towarzystwa finansowego Silesia - mówi senator Krzysztof Zaremba. - Silesia nie sprzeda tego majątku nikomu poważnemu, ponieważ nikt nie kupi majątku od pasera. Rząd polski, i to wyraźnie mówią wszystkie ekspertyzy, jest paserem. Sprzedaje majątek, który został wymuszony.

Właśnie od stoczniowego holdingu, wobec którego od 9 lat toczy się postępowanie upadłościowe. - To są tłumaczenia idiotyczne, że rząd, władza wykonawcza nie może wywierać nacisku na władzę sądowniczą. Tu nie o to chodzi. Chodzi o deklarację ministerstwa gospodarki "tak, my dajemy zielone światło procesowi układowemu w upadłości" - uważa Zaremba.

W przyszłym tygodniu prezydium zachodniopomorskiego zespołu parlamentarnego spotka się z prezesem sadu rejonowego w Szczecinie, aby dowiedzieć jak długo jeszcze potrwa postępowanie przed sądem.


Źródło:
radioszczecin.pl

Dziękujemy za wysłane grafiki.