• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Szkolenie w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. dotyczące obsługi towarów w porcie

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Szkolenie w Zarządzie Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. dotyczące obsługi towarów w porcie

Partnerzy portalu

Fot. Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Z inicjatywy Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A., we współpracy z Zachodniopomorską Krajową Administracją Skarbową, 18 kwietnia br. odbyło się szkolenie dla firm operujących na terenie portów Szczecin-Świnoujście. Dotyczyło ono obsługi towarów w składzie celnym oraz w magazynach czasowego składowania.

Szkolenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 60 osób stacjonarnie oraz online.

Podczas szkolenia omówiono szereg istotnych kwestii, jak m.in: uregulowania prawa celnego dotyczące składowania towarów w składzie celnym i czasowego składowania towarów w magazynach czasowego składowania, uprawnienia i obowiązki przedsiębiorców wynikające z przepisów i pozwoleń, obowiązki Naczelnika ZUCS w zakresie spełniania warunków oraz obowiązków przewidzianych w przepisach prawa celnego, które dotyczą składowania i czasowego składowania, określone w udzielonych pozwoleniach, zasady prowadzenia postępowań celnych oraz podatkowych w odniesieniu do towarów importowanych/przywożonych na terytorium Unii Europejskiej.

Szkolenie miało na celu poszerzenie wiedzy uczestników na temat procedur związanych z różnicami ilościowymi towarów składowanych na składach celnych, co ma kluczowe znaczenie dla efektywnej działalności firm operujących w obszarze portowym.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.